Рубрики
МЕНЮ
Ткачик Олеся
Прем’єра другого сезону серіалу "Останній з нас" змушує багатьох замислитися: а що, як це не просто вигадка? Як не дивно, але створені у шоу моторошні зомбі мають певну схожість з реальною загрозою — грибами-паразитами, що захоплюють розум, заявили науковці.
Зомбі
Ці "зомбі-гриби" проникають у тіло своїх жертв і перетворюють їх на гіперактивних "розповсюджувачів" інфекції. Хоча наразі це стосується лише деяких видів комах, механізм зараження приголомшливо нагадує той, що показано в серіалі HBO.
У реальному світі грибки поширюються спорами — мікроскопічними "насінинами", здатними роками залишатися неактивними, а потім проростати у сприятливих умовах. У комах вони діють особливо жорстоко: спори проникають крізь панцир і захоплюють тіло.
Як пояснює докторка Шарісса де Беккер з Утрехтського університету, при потраплянні на мураху спори проростають і проникають усередину через зовнішній покрив.
У випадку з людьми все складніше: наша шкіра надто щільна. Тож грибок повинен потрапити до м’яких тканин — зазвичай через дихальні шляхи. Як зазначає імунолог з Університету Бристоля докторка Ребекка Драммонд, більшість грибів потрапляють до організму саме з повітрям.
Опинившись у легенях, грибок проростає та починає колонізувати тіло, пронизуючи його ниткоподібними структурами — гіфами. Вони проривають судини, тканини та дихальні шляхи, поширюючись по всьому організму.
На початкових стадіях зараження людина може виглядати цілком нормально. Як каже професор мікології з Університету Західної Вірджинії Метт Кессон, більшість грибків не утворюють зовнішніх "тіл" на людині. Але всередині організму вони можуть завдавати катастрофічної шкоди.
На пізніших етапах хвороба стає помітною: грибкові інфекції можуть призвести до втрати кінцівок або очей. Саме так, на думку експертів, могла б виглядати справжня "зомбі-інфекція".
Після колонізації організму гриб починає впливати на поведінку жертви. У мурах, заражених Ophiocordyceps, спостерігається вибухова активність, судоми та безконтрольний рух — іноді вони навіть падають з дерев.
На щастя, наразі такі грибки не здатні заражати людей. Наш організм — занадто гаряче середовище для них. А навіть якщо б вони й вижили всередині, прорватися до мозку — дуже складне завдання.
Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав, коли людина може побачити Бога.
Новини