Головна Новини Суспільство неймовірно Сюрпризи на карті: несподівані кордони між країнами
commentss НОВИНИ Всі новини

Сюрпризи на карті: несподівані кордони між країнами

Де закінчується одна країна і починається інша: 6 унікальних кордонів

24 травня 2024, 11:45
Поділіться публікацією:

Межі між країнами часто асоціюються з бар'єрами, але іноді вони можуть бути настільки незвичайними та дивовижними, що стають об'єктом туристичного інтересу та навіть символом мирного співіснування. Від міст, розділених кордоном на дві частини, до зон, де можна одночасно перебувати у двох країнах, — ось шість найдивовижніших кордонів між державами.

Сюрпризи на карті: несподівані кордони між країнами

Шість найнезвичайніших кордонів між країнами

1. Гаїті та Домініканська Республіка: контраст на одному острові

Острів Гаїті у Карибському морі – унікальне місце, де через центральні гори проходить кордон між двома країнами: Гаїті та Домініканською Республікою. Цей розділ видно навіть із космосу через відмінності в екологічній політиці двох країн: з одного боку лісу, з іншого – еродовані землі.

Сюрпризи на карті: несподівані кордони між країнами - фото 2

2. Баарле-Нассау та Баарле-Хертог: міста-головоломки

Баарле – невелике місто на кордоні між Бельгією та Нідерландами, яке унікальне своїм заплутаним кордоном. У цьому населеному пункті існує 30 окремих ділянок, де кордон перетинає будинки, кафе та навіть домашні кімнати.

Сюрпризи на карті: несподівані кордони між країнами - фото 3

3. Індія та Бангладеш: мозаїка територій

До виправлення у 2015 році кордон між Індією та Бангладеш складався з численних анклавів – невеликих ділянок території кожної країни, повністю оточених територією іншої держави. Це було наслідком складних історичних подій, що призвели до такого унікального поділу.

Сюрпризи на карті: несподівані кордони між країнами - фото 4

4. Норвегія та Швеція: лижні прогулянки через кордон

Кордон між Норвегією та Швецією чудово підходить для лижників, адже вона проходить через численні лижні траси. Взимку можна стартувати в одній країні та закінчити прогулянку в іншій.

Сюрпризи на карті: несподівані кордони між країнами - фото 5

5. США та Канада: наймирніший кордон

Найдовший немілітаризований кордон у світі знаходиться між США та Канадою. Протягом понад 8,891 кілометра (5,525 миль) кордон проходить через лісові масиви та гірські хребти, іноді не маючи жодних помітних бар'єрів.

Сюрпризи на карті: несподівані кордони між країнами - фото 6

6. Іспанія та Великобританія: Гібралтар

Гібралтар — це стратегічне місце на південному узбережжі Іспанії, яке є територією Великобританії. Незважаючи на невелику довжину кордону, вона є предметом політичних суперечок та обговорень, які тривають між двома країнами на сьогоднішній день.

Сюрпризи на карті: несподівані кордони між країнами - фото 7

Кожен із цих кордонів розповідає унікальну історію про те, як країни можуть розділяти і водночас об'єднуватися. Незвичайні кордони можуть стати символом культурної взаємодії та важливим елементом геополітичних відносин, що підкреслює унікальність та різноманітність світу, в якому ми живемо.Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
comments

Обговорення

Поділіться своєю думкою!


Новини