Головна Новини Суспільство неймовірно Лякаюче червоне небо над Україною: синоптики пояснили причину
commentss НОВИНИ Всі новини

Лякаюче червоне небо над Україною: синоптики пояснили причину

Появу великої кількості червоних тонів у небі пояснили особливостями погоди взимку

14 січня 2025, 17:58
Поділіться публікацією:

Українці взимку часто спостерігають вражаючий захід сонця — небо грає різними відтінками червоного. В Українському гідрометцентрі пояснили, чим спричинене таке явище.

Лякаюче червоне небо над Україною: синоптики пояснили причину

Фото Укргідрометцентру

За поясненнями синоптиків, взимку повітря зазвичай холодніше і чистіше через менший вміст вологи. Завдяки цьому червоні відтінки стають яскравішими, оскільки пил і водяна пара менше впливають на розсіювання.

“На морозі в атмосфері можуть утворюватися мікроскопічні кристали льоду. Вони заломлюють та розсіюють сонячне світло, що також посилює червоні та помаранчеві тони. Холодне повітря має вищу щільність, що впливає на заломлення світла. Це створює додаткові умови для підсилення червоних кольорів у призахідному небі”, — йдеться у повідомленні Укргідрометцентру.

Зазначається, що таким чином, взимку червоне небо на заході виглядає яскравішим через поєднання чистішої атмосфери, кристалів льоду та фізичних властивостей світла.

Нагадаємо, що у листопаді 2024 року, як писав портал "Коментарі", жителі столиці Росії побачили “кривавий” світанок. Небо було яскравого червоного кольору. Світлини з незвичним світанком публікували й пересічні громадяни, і посадовці.

Пояснили, що червоний світанок у Москві був викликаний особливим розсіюванням сонячного світла. При ньому через зважені частинки, у тому числі  кристалів льоду в хмарах, синій спектр розсіюється найсильніше, а око сприймає в основному червоні та жовті відтінки, що відповідають світловим хвилям з довжиною від 590 до 780 нанометрів. Таке пояснення дав провідний спеціаліст центру погоди "Фобос" Михайло Леус.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Джерело: https://t.me/uhmc2022/3720

Новини