Головна Новини Суспільство неймовірно Коктейль із миш’яку та сірки: кого як магнітом притягує найтоксичніше озеро планети
commentss НОВИНИ Всі новини

Коктейль із миш’яку та сірки: кого як магнітом притягує найтоксичніше озеро планети

Озеро Лагуна-Верде називають найбільш токсичним озером, туристам до нього не рекомендують навіть близько підходити

2 квітня 2025, 18:52
Поділіться публікацією:

Сховане серед гірських масивів Болівії, озеро Лагуна-Верде зачаровує своїми смарагдово-зеленими водами, проте за цією красою приховується смертельна небезпека. Це одне з найотруйніших озер на планеті.

Коктейль із миш’яку та сірки: кого як магнітом притягує найтоксичніше озеро планети

Озеро Лагуна-Верде

Розташоване біля підніжжя величного вулкана Ліканкабур у заповіднику Андська фауна Едуардо Абароа, озеро знаходиться на висоті понад 4300 метрів над рівнем моря. Його води містять високі концентрації миш'яку, міді та інших токсичних мінералів, що робить їх абсолютно непридатними для життя. Саме високий вміст розчиненої міді надає озеру його унікального зеленого відтінку, який змінюється від бірюзового до насичено-зеленого залежно від вітру та мінеральних процесів у воді.

Токсичність Лагуна-Верде є результатом природних геологічних процесів. Вулканічна активність Ліканкабура сприяє потраплянню мінералів у воду, створюючи смертельно небезпечний коктейль із миш'яку, свинцю та сірки. Через це в озері не можуть існувати живі організми, а навіть птахи, які зазвичай населяють андійські водойми, уникають його берегів.

Незважаючи на небезпеку, Лагуна-Верде приваблює мандрівників та фотографів своєю іншопланетною красою. Дослідники ж вивчають екстремальні умови озера, щоб краще зрозуміти, як може існувати життя в подібних середовищах на інших планетах, зокрема на Марсі. Високий рівень ультрафіолетового випромінювання, екстремальний хімічний склад та суворий клімат роблять цю локацію цінним об'єктом для астробіологічних досліджень.

Попри всю привабливість, відвідувачам радять милуватися озером з безпечної відстані, адже будь-який контакт із його водою може бути небезпечним. Додатковою загрозою є висота, що часто спричиняє гірську хворобу у туристів, які не встигли адаптуватися.

Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав про шокуючі зміни, які відбуваються з астронавтами у космосі.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини