Рубрики
МЕНЮ
Кречмаровская Наталия
В Україні продовжуються мобілізаційні заходи. Однак деякі громадяни відмовляються від мобілізації через релігійні переконання. У Волинському обласному ТЦК та СП зазначили, що, відповідно до чинного законодавства, це неможливо, повідомляє портал “Коментарі”.
Ілюстративне фото
Зазначають, що чинне законодавство, в умовах воєнного стану в Україні, обмежує можливість проходження альтернативної, тобто невійськової, служби. Закон України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію” передбачає, що громадяни віком від 18 до 60 років, які не мають підстав для відстрочки, можуть бути мобілізовані незалежно від професії чи релігійних переконань.
“Історія знає чимало прикладів служби у війську тих, хто відмовлявся брати до рук зброю через релігійні переконання. Яскравим прикладом є Дезмонд Досс, медик армії США, який під час Другої світової війни врятував 75 своїх побратимів у битві за Окінаву, не взявши до рук зброї. Завдяки вірі та відданості своєму обов’язку, Досс став першим в історії США, хто отримав Медаль Пошани, не воюючи зі зброєю”, — пояснили в ТЦК.
При цьому зазначили, що, відповідно до чинного законодавства, мобілізовані, які не можуть використовувати зброю з релігійних переконань, можуть служити у допоміжних ролях. Вони не потребують участі у бойових діях. Такі мобілізовані можуть отримати посаду медиків, кухарів, водіїв, інженерів та інших спеціалістів. Служба військових на цих посадах, на переконання ТЦК, не менш важлива для обороноздатності країни.
“Таким чином, навіть не тримаючи в руках зброї, можна захищати державу, підтримувати побратимів і виконувати важливу місію в цей непростий час”, — наголосили в обласному ТЦК.
Раніше портал “Коментарі” повідомляв, якою буде мобілізація у 2025 році.
Новини