Рубрики
МЕНЮ
Людмила Слободенюк
Сьогодні, 31 січня, набуває чинності Наказ міністерства охорони здоров’я №2664, який дозволяє відстороняти від роботи без збереження заробітної плати працівників медичних, комунальних закладів та органів місцевого самоврядування. Про це нововведення було повідомлено ще наприкінці листопада минулого року, аби дати час усім, хто ризикує потрапити під відсторонення, вакцинуватись. Про це повідомляє портал "Коментарі".
Відсторонення медиків від роботи без збереження зарплати. Фото з відкритих джерел
За попередніми підрахунками, відсьогодні, медичні заклади можуть лишитись без десятків тисяч медичних працівників. Раніше "Коментарі" писали, що очільник МОЗу Віктор Ляшко заявляв, що в Україні проти коронавірусу вакциновано понад 80% медичних працівників, а в ковідних закладах та у ланці екстреної медичної допомоги ця цифра досягає майже 100%. А найменше вакцинуються працівники серед первинної ланки — педіатри, терапевти. Проте МОЗ зробить виняток для тих медиків, які мають протипоказання до вакцинації, і не буде їх відстороняти.
Нині, до прикладу, лише в одній Рівненській області підлягають відстороненню близько 8 тисяч медиків. Про це днями журналістам заявив директор департаменту цивільного захисту та охорони здоров'я населення Рівненської ОДА — Олег Вівсянник.
Раніше "Коментарі" розповідали про те, як на відсторонення реагують деякі лікарі. Так, у мережі Facebook лікар-анестезіолог з Рівного Павло Сільковський написав, що готовий би був теоретично проходити ПЛР-тестування щоразу перед чергуванням, але такої опції законодавство не передбачає, вимагають саме вакцинації.
Читайте також: Інфекціоніст розповіла, чи доведеться вакцинуватися від COVID-19 все життя
Новини