Головна Новини Суспільство права людини У Раді пояснили, що вимагатимуть за новим законом про критику
commentss НОВИНИ Всі новини

У Раді пояснили, що вимагатимуть за новим законом про критику

Закон про критику, на думку Юрчишина, допоможе ЗМІ

сьогодні, 20:51
Поділіться публікацією:

Верховна Рада України 14 січня прийняла у другому читанні та в цілому проєкт закону № 11321 про внесення змін до деяких законів України щодо посилення деяких гарантій діяльності медіа, журналістів та громадян на доступ до інформації.

У Раді пояснили, що вимагатимуть за новим законом про критику

Ілюстративне фото

Народний депутат, голова Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова Ярослав Юрчишин, коментуючи відповідальність медіа за коментарі читачів під матеріалами та новий закон про це, пояснив, що зараз існує процедура, коли до Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення або до суду звертається позивач із тим, що ЗМІ розмістили матеріал, який порушує законодавство про медіа.

Відповідно, Нацрада може зробити припис, що з цим матеріалом потрібно робити.

“Якщо це коментарі чи немодерована частина, може рекомендувати зняти цей коментар. І, в принципі, цим питання вичерпується. Якщо ж матеріал не знімається, ЗМІ поділяє коментар чи позицію користувача, відповідно, далі запускається судовий процес, в якому позивач вже має довести, що це позиція медіа”, — уточнив депутат.

За його словами, дуже часто, коли “справді є маніпулятивний матеріал, яким намагаються шановане ЗМІ використати, фактично підставити, медіа, звісно, йде на зняття такого матеріалу”.

Він пояснив процедуру: 

“Що ми на запит, в першу чергу, регіональних медіа зробили? Ми розширили можливість підстав для зняття матеріалу судовим рішенням. Тобто, якщо слідчий, після того, як позивач сплатив судовий збір, надав факти, слідчий ці факти перевірив, пішов до слідчого судді і справді фіксує, що є розміщений матеріал, який порушує закон про медіа, слідчий суддя може зробити припис до медіа з проханням зняти цей матеріал. І в медіа є три дні для того, щоб відреагувати. Так само як зараз — на рекомендацію Нацради”.

Він пояснив, чому для медіа важливо мати такий механізм. За його словами, за іншим методом, якщо позивач не йде до Нацради, а йде відразу до суду, то медіа вже в суді має доводити, що “це було розміщено на немодерованій частині медіа”.

Голова комітету наголосив, що “нічого нового в цьому варіанті закон не пропонує”, а просто дає можливість “не витрачаючи час, діяти так само як за запитом до Нацради”.

Нагадаємо, портал “Коментарі” писав, скільки у Покровську планують витратити на ЗМІ.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини