Головна Новини Суспільство права людини Ситуації у РФ та Україні схожі, однак Україна “посиплеться” швидше: що потребує негайної заміни
commentss НОВИНИ Всі новини

Ситуації у РФ та Україні схожі, однак Україна “посиплеться” швидше: що потребує негайної заміни

Стан тепломереж, як в Україні, так і в Росії “залишає бажати кращого”, однак в Україні ситуація на межі катастрофи

12 листопада 2024, 21:14
Поділіться публікацією:

В Росії та Україні приблизно схожі ситуації з тепломережами, адже теплове господарство, як і значну частину об'єктів ЖКГ отримали “у спадок” від Радянського союзу. І термін експлуатації цих об'єктів уже закінчився. Про це розповів засновник ГО "Спілка споживачів комунальних послуг" Олег Попенко, повідомляє портал “Коментарі”.

Ситуації у РФ та Україні схожі, однак Україна “посиплеться” швидше: що потребує негайної заміни

Фото портал "Коментарі"

“Цікаві цифри щодо стану тепломереж  на Росії. Третина тепломереж в Росії досягла критичного зносу. Близько третини тепломереж Росії давно вичерпали свій експлуатаційний ресурс і гостро потребують заміни. Комунікації по всій країні дісталися у спадок ще від СРСР, а оновити їх за один сезон немає фінансових, ані тимчасових ресурсів”, — зазначив експерт.

За словами Попенка, загальна довжина тепломереж в Росії становить 167,7 тис. кілометрів. При цьому довжина ділянок, які потребують заміни, у 2023 році досягла 51,4 тис. кілометрів, що становить 30,7% усіх тепломереж, а 23% труб (або 39 тис. кілометрів) зношені настільки, що потрапляють у категорію старих.

“Ситуація схожа на українську, але не настільки критична як в Україні, де за даними асоціації ТКЕ 85% теплових мереж вичерпали свій термін експлуатації та потребують негайної заміни”, — зазначив він. 

Раніше портал “Коментарі” повідомляв про постійні пориви тепло- та водопровідних мереж, які стаються у Києві. Приміром, наприкінці жовтня черговий порив стався на вулиці Великій Васильківській. Зазначимо, що офіційно опалення у житлових будинках це не підключали, тож і навантаження на тепломережі мало бути меншим, однак труби не витримали та такого режиму. Що стало причиною аварії на тепломережі, читайте за посиланням.



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини