Рубрики
МЕНЮ
Кречмаровская Наталия
Питання демобілізації військових обговорюється уже майже рік, однак повернення із фронту тих, хто воює з перших днів повномасштабної війни досі не вирішене. У Верховній Раді переконані, що проблема не в самому законопроєкті, а в його ухваленні.
Ілюстративне фото
Народний депутат, член комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський в ефірі Radio NV пояснив ситуацію.
За його словами, якщо законопроєкт про демобілізацію буде розроблений Міноборони та потрапить до парламенту, однак це не означає, що його ухвалять. На його переконання, такий проєкт можна приготувати швидко протягом декількох днів і навіть годин.
Він зазначив, що зараз розглядаються та напрацьовуються механізми звільнення військових. Приміром, проводять аудит ефективності використання тих військових підрозділів і того кількісного складу збройних сил і загалом сектору безпеки оборони, якій є. За його словами, кількість збройних сил становить близько 1 млн осіб. При цьому не всі вони перебувають на “нулі”. Тож аналізують, чи можна залучити тилові підрозділи та, чи ефективно їх використовують. Також розглядається можливість посилити позиції мобілізованими, посилити рекрутинг та розв'язати проблему повернення із СЗЧ.
“Тобто напрацьовуються різні варіанти. Однак не можна сказати, якщо ми вирішимо ці проблеми, то демобілізація буде. Я вважаю що очікувати масового звільнення з військової служби військовослужбовців навряд чи варто навіть протягом на наступних трьох місяців”, — підсумував він.
Нагадаємо, що військові, як писав портал “Коментарі”, розповіли, до чого призвела силова мобілізація.
Новини