Головна Новини Суспільство права людини Реформа МСЕК з 1 січня: що зміниться при оформленні інвалідності
commentss НОВИНИ Всі новини

Реформа МСЕК з 1 січня: що зміниться при оформленні інвалідності

Оформлення інвалідності з 1 січня 2025 року відбуватиметься за новим алгоритмом

1 січня 2025, 15:00
Поділіться публікацією:

В Україні з 1 січня розпочинається впровадження медичної частини реформи МСЕК. Її планують удосконалювати протягом 2025 року. У Кабінеті міністрів України зазначили, що медико-соціальні експертні комісії повністю припиняють виконувати свої функції, при цьому рішення МСЕК, ухвалені до 31 грудня 2024 року, залишаються чинними.

Реформа МСЕК з 1 січня: що зміниться при оформленні інвалідності

Ілюстративне фото

“З 1 січня 2025 року замість ліквідованих медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) рішення щодо встановлення інвалідності, призначення допоміжних засобів реабілітації та інших аспектів прийматимуть експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування”, — пояснили в Кабміні. 

Зазначається, що направлення та здійснення оцінювання відбуватиметься в електронній системі щодо оцінювання повсякденного функціонування особи. Ця система вже працює. 

У Кабміні пояснили, яким буде маршрут пацієнта:

  • Людина звертається до свого лікуючого лікаря будь-якого закладу (державного, комунального чи приватного). 

  • Лікар створює в електронній системі щодо оцінювання повсякденного функціонування особи направлення на оцінювання і прикріплює всі необхідні документи в електронному вигляді. Від пацієнта потрібно паспорт та інші персональні документи, медичну документацію, яка підтверджує діагноз, документи, що засвідчують причини інвалідності (за наявності). Заклад для оцінювання обирає лікар разом із пацієнтом. 

  • Адміністратор команд отримає сформоване лікарем направлення через електронну систему, перевірить його та додані до нього документи на повноту та відповідність затвердженим вимогам. Після перевірки адміністратор поставить справу в чергу на найближчий доступний час. Сповіщення про місце і час оцінювання людина отримає на електронну пошту або рекомендованим листом.

  • Склад експертної команди залишається невідомим для всіх учасників.

  • У призначений час експертна команда проводить оцінювання повсякденного функціонування, у разі потреби направляє на додаткове медичне обстеження; приймає рішення щодо встановлення чи не встановлення інвалідності.

  • Експертна команда формує рішення, кожен лікар його підписує, і це рішення замінює собою довідки МСЕК. 

“Розгляд справи експертною командою повинен бути завершений не пізніше 30 календарних днів з дня прийняття медзакладом електронного направлення до розгляду. Якщо людина не згодна з рішенням експертної команди, вона має право його оскаржити. Це можна зробити через звернення до Центру оцінювання функціонального стану особи, для цього потрібно надіслати скаргу на його адресу”, — пояснили в Кабміні. 

Нагадаємо, у КМДА, як писав портал “Коментарі” шукали фіктивних інвалідів. 



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини