Рубрики
МЕНЮ
Кречмаровская Наталия
У четвер, 19 грудня, в Міністерстві юстиції повідомили про масштабну кібератаку на державні реєстри. Ширилася інформація, що нібито дані українців потрапили до Росії.
Фото з відкритих джерел
Очільниця Міністерства юстиції Ольга Стефанішина на пресконференції спростувала чутки та зазначила, що витік даних не підтверджується.
“На даному етапі припинена робота всіх реєстрів в цілях безпеки — збереження інформації та уникнення подальших провокацій. У першу чергу будуть відновлюватись реєстри, які забезпечують облік дій нотаріусів. Першочерговим для нас є відновлення реєстру прав на нерухоме майно та реєстру юридичних, фізичних осіб”, — зауважила віцепрем'єрка.
Також й Мін'юсті пояснили, куди звертатися за допомогою у період відновлення реєстрів, повідомляє сайт “Ми — Україна”. "Основним джерелом інформації є гаряча лінія системи безоплатної правової допомоги. Це інформація по роз'ясненням, які вже будуть офіційно опубліковані в Міністерстві юстиції у найближчу годину, а також будь-яка інформація, яка стосується правової допомоги громадян у колізіях, які будуть виникати у зв'язку з періодом відновлення реєстрів. Є центри, до яких можна звернутися фізично, але так само можна звернутися на гарячу лінію", – пояснила очільниця Міністерства юстиції.
Зазначимо, що тимчасово було призупинено роботу Єдиних та Державних реєстрів, які перебувають у компетенції Мін'юсту. Час першочергового відновлення складатиме орієнтовно до 2 тижнів.
Нагадаємо, що в Україні почастішали випадки мобілізації заброньованих працівників. Така ситуація, як розповідав портал “Коментарі” трапляється, якщо даних про заброньованих немає в Єдиному державному реєстрі призовників. Паперові документи не допомагають.
Новини