У рамках круглого столу "Нерівність у суспільстві", де будо порушено теми дискримінації та її проявів у суспільстві, нерівності чоловіків і жінок у політиці, під час прийому на роботу й навіть у побуті, свої думки щодо проблеми висловили експерти-учасники.
Гендерна нерівність - фото з відкритих джерел
Експерт у галузі ринку праці, PR-менеджер "Ворк юа" Каріне Макіян розповіла про проблему гендерної нерівності під час прийому на роботу. За її словами, наявність деяких характеристик в оголошеннях щодо вакансії, зокрема віку та статі, може бути гендерною дискримінацією.
"Кандидати-шукачі не завжди розуміють є дискримінація чи її немає. І якщо спитати кандидатів-шукачів, чи стикалися вони з гендерною дискримінацією, то 78% скажуть, що ні", — зазначає Каріне Макіян.
Експерт продемонструвала результати опитування на Work.ua, у якому взяли участь 519 респондентів (шукачів) у листопаді 2020 року. Згідно з даними, дискримінацію на співбесіді при пройомі на роботу відчували 30% жінок, 19% чоловіків, 6% студентів і 1,5 % людей з інвалідністю.
За словами Макіян, станом на грудень 2021 року результати опитування дещо змінилися: жінки, студенти та люди з інвалідністю частіше почали стикатися з проявами дискримінації, натомість серед чоловіків ситуація змінилася у кращий бік.
На питання щодо того, чи є оголошення з ознаками порушення гендерної рівності маркетинговим рішенням (компанії обирають обличчя продукту для кращої промоції), Каріне Маркіян зазначила, що роботодавцю необхідно обирати таку обгортку для продукту, щоб вона нікого не дискримінувала. За словами експерта, роботодавець має надавати всім кандидатам рівні можливості показати себе.
"Компанії обирають людей, які підходять, дійсно, за своїми якостями. Це не тільки професійні характеристики, але й внутрішні цінності. І кандидати зараз усе частіше звертають увагу взагалі на те, що створює компанія, яка вона, з чим іде в суспільство, що вона несе, як вона це несе. І ця обгортка працює як для кандидатів, так і для роботодавців", — каже Каріне Макіян.
Експерт наголосила, що роботодавці часто забувають про рівність під час прийому на роботу, тому не можуть знайти необхідних кандидатів, адже самі ж забирають у шукачів роботи можливість показати себе.
Як повідомляли раніше "Коментарі", у день відзначення тридцятої річниці Незалежності України Президент Володимир Зеленський своїм Указом присвоїв звання бригадного генерала Тетяні Остащенко. Саме Тетяна Остащенко наприкінці липня стала першим за історію незалежної України жінкою-командувачем.