Рубрики
МЕНЮ
Ткачик Олеся
Минуло рівно 80 років із дня, коли Адольф Гітлер та його коханка Єва Браун обрали смерть у підземеллі. 30 квітня 1945 року, коли радянські війська вже вели бої за Берлін, диктатор застрелився, а Браун проковтнула капсулу з ціанідом. Їхні тіла спалили у дворі Рейхсканцелярії — саме так нацисти намагались стерти сліди смерті Гітлера.
Солдат в бункері Гітлера
Бункер, в якому розігралася ця драма, британський солдат Г’ю Ланґі назвав "жахливим і смердючим місцем". Його допустили туди у липні 1945 року, коли він прибув до Берліна як перекладач на Потсдамську конференцію. Всередині він побачив "купу попелу" — залишки Гітлера та Браун.
"Це було моторошне місце, із брудним одягом, вологе, із запахом смерті", — згадував Ланґі. Йому навіть дозволили взяти "сувенір" — один із томів енциклопедії Брокгауза, яка належала фюреру.
Перед самогубством Гітлер встиг продиктувати заповіт і одружитися з Браун. У ніч перед смертю в бункері пройшла "весільна вечірка", а вранці 30 квітня лунали останні прощання. Секретарка фюрера отримала капсулу з отрутою — на випадок, якщо ворог прорветься.
Тіла диктатора та його дружини знайшли радянські солдати. Проте офіційні результати розтину залишалися засекреченими десятиліттями, що й дало старт безкінечним теоріям змови. Сталін навіть натякав, що Гітлер живий. Версії про втечу до Аргентини тиражувалися роками, але жодного доказу не знайшли.
Історики, зокрема Люк Дейлі-Гровз, ґрунтовно довели у 2019 році: останки збігалися з зубними записами Гітлера. Свідки, які були в бункері, теж стверджували одне: диктатор покінчив із собою.
Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав, що розсекречені документи можуть довести, що Гітлер вижив.
Новини