Рубрики
МЕНЮ
Ткачик Олеся
У 2013 році 95-річна німкеня Марґот Вельк вперше заговорила про те, що вона та ще 14 жінок були змушені куштувати їжу Гітлера, щоб упевнитися, що вона не отруєна. За її словами, працювала вона на "Вовчому лігві" — головному командному штабі Гітлера, що нині розташований на території Польщі.
Гітлер
Вона повідомила, що хоча диктатор був вегетаріанцем, його страви були "смачними". Жінка розповіла, що Гітлера годували спаржею, болгарським перцем із рисом або пастою. Але щоденний страх отруєння затьмарював будь-яке задоволення від їжі.
Історія Марґот стала основою для нового художнього фільму The Tasters, який цього місяця виходить у німецький прокат. Режисер стрічки, італієць Сільвіо Солдіні, зазначив, що фільм розповідає про жінок, які опинилися в ізольованому світі, де щодня грають у "російську рулетку", куштуючи їжу, яка є потенційно смертельною.
Після втечі з Берліна Вельк оселилася у родичів у Растенбурзі, тодішній Німеччині. Її чоловік служив у Вермахті. Саме там її призвали до цивільної служби — спершу як бухгалтерку на кухні "Вовчого лігва", а згодом і як дегустаторку страв.
Вельк стверджувала, що особисто Гітлера не бачила, лише його вівчарку Блонді та охоронців СС. На її переконання, параноя фюрера щодо отруєння не була безпідставною — на нього кілька разів намагалися здійснити замах, зокрема у 1944 році в межах "Операції Валькірія", коли бомбу було закладено у дипломат.
Після замаху її переселили ближче до штабу — в покинуту школу. Та коли війна пішла не на користь нацистам і радянські війська наближалися, один із солдатів СС порадив їй тікати. Так жінці вдалося повернутися до Берліна, де вона переховувалася.
На жаль, на цьому її страждання не завершилися. Після взяття столиці СРСР Вельк стала жертвою зґвалтувань радянськими солдатами. Вона заявляла, що це тривало 14 днів і позбавило її можливості мати дітей.
У 1946 році вона возз'єдналася з чоловіком, якого вважала загиблим. Подружжя жило разом до його смерті в 1990 році. В останні роки життя Вельк рідко виходила з дому.
Попри інтерес до її історії, не всі історики вірять у її правдивість. Дослідник Фелікс Бор, автор книги про "Вовче лігво", зазначив, що вивчав архіви протягом трьох років і не знайшов жодних підтверджень існування групи дегустаторок. За його словами, у Гітлера були особисті кухарі, які й куштували їжу до нього.
Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав, що Гітлер, ймовірно, був наркоманом.
Новини