Головна Новини Суспільство історія Квадратний будинок: історія та архітектура Мезон Карре
commentss НОВИНИ Всі новини

Квадратний будинок: історія та архітектура Мезон Карре

Мезон Карре - давньоримський храм у Німі

24 травня 2024, 12:00
Поділіться публікацією:

Мезон Карре, або "Квадратний дім", є символом не тільки Німа, а й усієї античної архітектури, що збереглася до наших днів. Розташований в історичному центрі Німа, цей давньоримський храм викликає захоплення та інтерес у туристів та істориків з усього світу.

Квадратний будинок: історія та архітектура Мезон Карре

Давньоримських будівель за межами Риму, які можна побачити і в наші дні

Архітектурна досконалість стародавнього храму

Мезон Карре, один з римських храмів, що добре збереглися, був побудований в 2-5 роках н. е. на честь імператора Октавіана Августа та його онуків Луція та Гая. Цей храм коринфського ордера є класичним портиком з шістьма колонами на головному фасаді і напівколонами на бічних фасадах. Висота подіуму, на якому височить будівля, надає йому величного вигляду, незважаючи на відносно невеликі розміри (26,42 х13, 53 м).

Квадратний будинок: історія та архітектура Мезон Карре - фото 2

Історична значимість та безпека

На відміну від багатьох інших римських будівель, Мезон Карре не був зруйнований або перебудований у Середньовіччі. Це пов'язано з тим, що будівля використовувалася як консульський будинок, а потім як резиденція асамблеї суддів, що сприяло її безпеці. У період з 11 по 16 століття храм зазнав деяких змін: усередині з'явилися два поверхи, окремі кімнати, камін та сходи. У наступні століття будівля також використовувалася як стайня, церква та каплиця при монастирі августинців.

Мезон карре у новий час

В епоху Французької революції, коли античність вважалася культурним ідеалом, Мезон Карре став місцем політичної активності та чиновників Директорії. У 19 столітті будинок було реставровано, щоб повернути йому первісний вигляд. З 1823 року у ньому розміщувалася експозиція Музею старовин Німа. У 1992 році храм отримав нову покрівлю, що ретельно відтворює давньоримські зразки, а в 1993 році навпроти храму було споруджено скляну будівлю "Квадрат мистецтва" за проектом архітектора Нормана Фостера.

Квадратний будинок: історія та архітектура Мезон Карре - фото 3

Сади фонтану: зелене серце Німа

На пагорбі на північний захід від Мезон Карре розташовані Сади Фонтану. Цей парк, створений у 18 столітті, включає Храм Діани і вежу Тур-Мань. Сади були сплановані так, щоб забезпечити найкращу перспективу цих античних пам'яток. Проект парку очолив Жак-Філіп Марешаль, військовий інженер при дворі Людовіка XV.

Храм Діани та його таємниці

Храм Діани, розташований біля Садів Фонтану, є загадкове спорудження, призначення якого остаточно не з'ясовано. Можливо, він був частиною святилища з німфеєм, присвяченим імператору Августу, або служив бібліотекою. Будівля була збудована в епоху серпня, а фасад був відновлений у 2 столітті.

Башта Тур-Мань: велич та захист

Башта Тур-Мань височить на пагорбі у північній частині Садів Фонтану. Збудована наприкінці 3 століття до зв. е.., вона служила дозорною вежею і досягала висоти 36 метрів. У Середньовіччі вежа зберігала своє військове значення, а 19 столітті була реставрована і пристосована під семафорну вежу.

Архітектурні пам'ятки Німа

У центрі Німа розташовані численні приватні будинки та особняки, що формують унікальний вигляд міста. Серед них особняки Академії, Бом, Берні, Будон, Фонфруад, Нові де Кавейрак, Мейньє де Салінель, Режі, Ріві, Розель та Війяр. Ці будівлі, зведені в різні історичні епохи, є яскравими прикладами архітектурних стилів, від готики до ренесансу та бароко.

Римський Амфітеатр: Центр розваг та захисний притулок

Римський амфітеатр Німа, збудований близько 60 року до н. е., служив місцем проведення гладіаторських боїв та інших видовищних заходів. З місткістю 24 тисячі глядачів, він є одним з римських амфітеатрів, що добре збереглися. Після заборони гладіаторських боїв у 404 році амфітеатр був перетворений на фортецю, що сприяло його безпеці. У 19 столітті будівля була очищена від пізніших прибудов і перетворена на арену для кориди, де до цього дня проводяться різноманітні заходи.

Мезон Карре та інші історичні пам'ятки Німа є невід'ємною частиною культурної спадщини міста. Їх збереження та реставрація дозволяють нам доторкнутися до величі стародавнього Риму та зрозуміти значущість цих архітектурних шедеврів для наступних поколінь. Відвідування Німа – це подорож у часі, що відкриває багату історію та культурні традиції цього дивовижного міста.Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
comments

Обговорення

Поділіться своєю думкою!


Новини