Головна Новини Суспільство історія Друга світова війна: столітній нацист – на лаві підсудних
commentss НОВИНИ Всі новини

Друга світова війна: столітній нацист – на лаві підсудних

У Німеччині продовжують викривати і засуджувати усіх, хто пов'язаний із злочинами нацистів – незважаючи на їхній вік та стан здоров'я

7 жовтня 2021, 23:28
Поділіться публікацією:

У Брауденбурзі, Німеччина, 7 жовтня 2021 р. розпочався суд над колишнім охоронцем концтабору, повідомляє ВВС.

Друга світова війна: столітній нацист – на лаві підсудних

Охоронець СС постав перед судом - фото ВВС

Звинувачений – Йозеф С., охоронець СС у концтаборі Заксенхаузен неподалік від Берліну. У 1942 йому було 21-ин рік і він сприяв убивствам 3,5 тисяч ув'язнених. 

Частину з них – радянських військовополонених – було розстріляно. Інших — знищено отруйним газом "Циклон". Йозеф не убивав власноруч, він стояв поруч з убивцями і нічого не робив, щоб такого не сталось.

Наразі це найстаріший підсудний у подібній справі – звинувачення у сприянні злочинам нацистів. Першим був Джон Дем'янюк – також колишній охоронець СС. Раніше  розглядали справи прямих учасників убивств, а не тих, хто "сприяв".     

Повне ім'я підсудного не розкривається. Він перебуває у в'язниці, суд відбувається там же: для цього виділено спортивний зал за безпрецедентних заходів безпеки. Кожне засідання дуже коротке – не більше трьох годин. До судді Йозеф виїжджає на інвалідному візку, з портфелем та милицями. Своє обличчя він постійно закриває, тому журналістам так і не вдалось отримати його фото.

До арешту підсудний майже 80 років прожив у Брауденбурзі, працюючи слюсарем. Стефан Вотеркамп, адвокат, говорить, що Йозеф не буде свідчити проти себе, але незабаром поділиться деякими спогадами про давні часи. 

Тим часом прокурор розповів суддям про те, яким саме злочинам потурав підсудний своєю бездіяльністю. Систематичні вбивства у Заксенхаузені відбувались між 1941 та 1945 рр. Тоді там загинули десятки тисяч людей: бійці опору, євреї, політичні опоненти, гомосексуали та військовополонені. У 1943 р. встановили газові камери, у яких знищили три тисячі людей — знесилених, хворих, виснажених. Йозеф С. тим часом сумлінно служив охоронцем концтабору, ідеально інтегруючись в режим убивств. 

Суди над тими, хто чинив злочини протягом Другої світової війни, відбуваються все рідше – надто багато часу пройшло. Більшість охоронців концтаборів так і не були осуджені – їм надто багато років: хтось помирає, когось засуджують, але не ув'язнюють. Минулого року Бруно Дей був засуджений за співучасть у масовому вбивстві і отримав умовний термін. Тиждень тому Ірмгард Ферчнер, нацистська секретарка в таборі Штутгоф, мала піти на суд, але за кілька годин до цього втекла з будинку для престарілих. Врешті її спіймали, суд відбувся, але її звільнили з-під варти.

Видання "Коментарі" раніше розповідало читачам про нещодавні виступи неонацистів у Німеччині.


Читайте Comments.ua в Google News

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб першими дізнатися про найважливіші події!


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
comments

Обговорення

Новини

Підписуйтесь на повідомлення, щоб бути в курсі останніх новин!