У пінгвінів вперше виявили небезпечну хворобу: сотні загиблих

Смертельна хвороба вбила кілька сотень пінгвінів та може поширитись на Антарктиду, де вразить інші популяції тварин.

Фахівці з Наукового комітету з антарктичних досліджень (SCAR) вперше виявили смертельний вид пташиного грипу у пінгвінів Дженту, які також відомі під назвою пінгвін-шкіпер. Вченні занепокоєні, адже вірус може поширитися серед величезних колоній пінгвінів Антарктиди. Про це повідомляє портал "Коментарі" з посиланням на інформаційну агенцію Reuters.

Вчені вперше виявили 35 мертвих пінгвінів 19 січня на Фолклендських островах у Південній Атлантиці. Після взятих проб з'ясувалось, що вони були заражені вірусом пташиного грипу H5N1. Згодом виявилось, що кількість загиблих пігнгвінів збільшилась до кількох сотень.

"Понад 200 пташенят загинуло разом із жменькою дорослих особин", - повідомила речниця уряду Саллі Хітман 30 січня.

За словами науковців, хоч пінгвіни Дженту рідко залишають Фолклендські острови та прямують до Антарктиди, однак вони можуть передати вірус іншим пінгвінам, які є більш мандрівними видами. Крім того, пінгвіни збираються в щільні колонії по кілька тисяч осіб в Антарктиді та інших прилеглих островах, що створює небезпеку вибухового поширення вірусу.

Однак вчені занепокоєні не лиши пінгвінами, а й іншими тваринами для яких пташиний вірус також є небезпечним, зокрема у морські слони та морські котики.

"Це викликає особливе занепокоєння, оскільки в Південній Джорджії проживає 95 відсотків світової популяції антарктичних морських котиків. Якщо ця популяція скоротиться, цей вид опиниться в критичній ситуації", - розповіла представниця SCAR Меган Дьюар.

Південна Джорджія - це великий субантарктичний острів у південній Атлантиці, найбільший в однойменному архіпелазі.

Раніше портал "Коментарі" повідомляв, що китайські вчені пояснили, чому вимерли найбільші людиноподібні істоти.

Також "Коментарі" писали, що вчені розбудили істот з вічної мерзлоти, які там пробули 46 тисяч років.