Рубрики
МЕНЮ
Недилько Ксения
Щовесни в Чорнобильському заповіднику проводяться маршрутні обліки копитних тварин. Один з методів — облік за екскрементами. Цей спосіб дає змогу точно визначити розміщення та шляхи міграції тварин, адже копитні залишають фекалії 16-20 разів на добу, і вони добре зберігаються впродовж тривалого періоду. Про це повідомляє портал "Коментарі" з посиланням на інформацію Чорнобильського Радіаційно-екологічного Біосферного Заповідника.
Чорнобильська АЕС
З настанням весни копитні активно переходять із сухої зимової їжі на молоду зелену рослинність. Цей процес поступовий і важливий для адаптації шлунково-кишкового тракту тварин.
Чисельність коней Пржевальського та оленя шляхетного зросла, а лося європейського навпаки — скоротилася. Ймовірна причина — обмеження сезонної міграції через українсько-білоруський кордон.
Обліки слідів та візуальні спостереження допомагають оцінити не лише чисельність, а й народжуваність. Цьогоріч зафіксовано стадо з 23 оленів шляхетних — рекорд для Заповідника!
Загалом, дані весняних обліків та спостережень у Чорнобильському заповіднику свідчать про позитивну динаміку: зростання чисельності окремих видів, активне використання пасовищ і розширення ареалів.
Нагадаємо, портал "Коментарі" писав, що американець у Північній Кароліні прогнав ведмедя зі своєї ділянки, переодягнувшись у костюм такого ж бурого ведмедя. Чоловік махав руками, намагаючись відігнати дику тварину з ділянки біля свого будинку.
Новини