Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
Багато хто з нас звикли, не замислюючись, викидати банани та інші фрукти, такі як яблука та груші, у кухонне сміття. Але цього категорично не можна робити. Вся річ у тому, що фрукти та овочі на звалищі можуть призвести до серйозних екологічних проблем.
Банани. Фото з відкритих джерел
Коли фрукти розкладаються на звалищах, з них виділяється метан – газ, який у 26 разів сильніший за вуглекислий газ. Цей газ є одним із головних факторів змін клімату. Метан є дуже потужним парниковим газом і його велике накопичення в атмосфері тільки посилює глобальне потепління.
Також фруктові відходи займають багато місця на звалищах, що сприяє їх засміченню. Викидаючи фрукти, ми ускладнюємо проблему глобального потепління.
Викидання органічних відходів на звалища – це далеко не безпечний процес. Саме тому експерти закликають людей не викидати фрукти, а шукати інші розумніші способи утилізації. Найперевіренішим з яких є компостування. Більшість фруктів можна сміливо компостувати, у тому числі бананові шкірки, яблучні кірки, полуницю та навіть м'якоть.
Компостування дозволяє зберегти корисні поживні речовини, які згодом вбираються в ґрунт. Це підтримує родючість землі, що є важливим для нормального стану рослин. Для компостування не обов'язково використовувати тільки м'якоть – насіння, стебла та шкірку також можна додавати до компосту.
При цьому варто звернути увагу на одне застереження. Не всі фрукти потрібно компостувати, щоби не порушити баланс. Фрукти з високою кислотністю, такі як лимони або грейпфрути, потребують обережності, адже їх надлишок може підвищити кислотність компосту. Це може призвести до того, що компост стане непридатним для використання у саду.
Читайте також на порталі "Коментарі" — яблука не такі безпечні, як усі вважають: кому не слід вживати фрукт.
Новини