Головна Новини Суспільство події Зміни у суспільстві: яких "сюрпризів" чекати українцям від влади в новому сезоні
commentss НОВИНИ Всі новини

Зміни у суспільстві: яких "сюрпризів" чекати українцям від влади в новому сезоні

Традиційним осіннім негативом стало чергове обіцяне підвищення тарифів на комунальні послуги

31 серпня 2021, 11:35
Поділіться публікацією:

Видання "Коментарі" звернулося до експертів, щоб дізнатися, яких політичних, економічних, соціальних змін або потрясінь чекати українцям від влади в рамках осіннього нового політичного і не тільки сезону.

Зміни у суспільстві: яких "сюрпризів" чекати українцям від влади в новому сезоні

Зміни у суспільстві: яких "сюрпризів" чекати українцям від влади в новому сезоні - фото з відкритих джерел

У людей немає довіри до держави, яка говорить одне, а робить інше

Голова правління Центру стратегічних досліджень Павло Жовніренко в політичному сенсі нічого екстраординарного восени не передбачає.

"Рада почне роботу, виборів дострокових, як пророкують деякі, не буде. Вони можуть відбутися, якщо Офісу президента вдасться реалізувати той план, який видно неозброєним оком. А саме — зачистити проросійський фланг від можливих конкурентів. Але не для Зеленського, а щоб, як в "Горці" — залишився хтось один. Щоб на виборах вивести у другий тур Зеленського і такого проросійського кандидата, умовного Бойко. Ще варіант другого туру — Зеленський і умовний проукраїнський кандидат, той же Порошенко. Для чого потрібно централізувати російський політичний фланг і за можливості розпорошити проукраїнських кандидатів і електорат. Щоб ні в кого не було шансів у другому турі проти умовного центриста Зеленського ", — пояснює Павло Жовніренко.

Що стосується економіки, то експерт з жалем прогнозує чергові гучні заяви і відсутність реально корисних справ.

"Протягом останнього місяця мені запам'яталися дві економічні заяви Зеленського, що мають мало спільного з реальністю, — ділиться експерт. — Одна — що керівники адміністрацій в областях повинні будувати заводи — по заводу в області. Щоб з'являлися нові робочі місця. Як це зробити в реальності — незрозуміло. Але завдання дано. У стилі радянських часів. А під час поїздки на Херсонщину Зеленський говорив, що українські підприємства з метою їхнього розвитку повинні отримувати держзамовлення. І як це реалізується? Нещодавно стало відомо, що наші Мінінфраструктури та Укрзалізниця уклали меморандум зі Швейцарією з метою оновлення парку потягів в Україні. Нам дається кредит в 500 млн євро. Але потяги будуть виробляти у Швейцарії. Тобто, ми фінансуємо закордонних виробників замість того, щоб віддати відповідне замовлення тому ж Крюківському вагоноремонтному заводу".

Тобто, на словах — одне, а в дійсності — інше, підкреслює Павло Жовніренко.

Він резюмує: "Чи варто дивуватися, що українці тримають під матрацами, за словами голови Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данила Гетманцева, близько 50 млрд доларів. У людей немає довіри до держави, яка говорить одне, а робить інше".

Традиційним осіннім негативом стало чергове обіцяне підвищення тарифів на комунальні послуги

Соціолог Ірина Щиголь до плюсів майбутньої осені відносить те, що влада (принаймні київська) пообіцяла в разі жорсткого локдауну не зачиняти дитячі садки й початкову школу, як в минулі рази.

"Примітно, що українці стають більш свідомими щодо вакцинації проти Ковід-19. Чисельність вакцинованих збільшується. Не в останню чергу тут зіграли роль і заяви уряду про санкції проти невакцинованих, — зазначає соціолог. — Тому, можливо, локдауну зможемо уникнути, а, отже збережуться робочі місця. Також багато вищих навчальних закладів оголосили про перехід на аудиторне навчання повністю або частково для всіх курсів".

Традиційним осіннім негативом, на думку Ірини Щиголь, стало чергове обіцяне підвищення тарифів на комунальні послуги, які і так відтягують на себе більшу частину доходів українців.

"Для "пом'якшення" впливу зростання цін, киянам, наприклад, запропоновано сплачувати частину заздалегідь — за електроенергію, за опалення. З одного боку, начебто і гарна ініціатива, з іншого — де гарантії, що компанії не оголосять себе банкрутами, а їх правонаступники або нові постачальники послуг зарахують авансові платежі? Не менш традиційними є і залякування щодо відстрочки початку опалювального сезону у зв'язку з відсутністю у постачальників коштів на закупівлю вугілля, газу, електроенергії та інших носіїв і матеріалів", — підкреслює експерт.

Раніше експерти розповіли виданню "Коментарі", що буде з податками в Україні восени.



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Джерело: https://comments.ua/

Новини