Рубрики
МЕНЮ
Ткачик Олеся
Як повідомляють "Факти", до громадської антикорупційної ради при Міноборони хочуть увійти засновники аналітичного центру StateWatch Олександр Лємєнов та Гліб Канєвський. Ці активісти, йдеться в матеріалі видання, були помічені в низці гучних корупційних скандалів. Відзначається, що їх вже допустили до конкурсу, на якому через відкрите онлайн голосування оберуть 15 членів на 2 роки.
Лємєнов і Канєвський
Видання зазначає, що громадські активісти нібито активно використовують так званий "шабунінг" — ухилення від військового обов’язку через прикриття роботою в неурядових антикорупційних громадських організаціях.
За інформацією видання, військовозобов’язаний Лємєнов перебував у розшуку Нацполіції за ухилення від мобілізації. У публікації йдеться про те, що у 2023 році він не з’явися в РТЦК та СП для оновлення даних. У зв’язку із цим центр комплектування звернувся до поліції щодо примусової доставки Лємєнова до Білоцерківського РТЦК та СП як такого, який вчинив адміністративне правопорушення — неявку за повісткою.
Як повідомляють "Факти", інший кандидат до антикорупційної ради МО Канєвський спочатку нібито тривалий час ухилявся від військової служби, а згодом працевлаштувався в Міністерство оборони. Перебуваючи на посаді в.о. директора Департаменту політики закупівель Міноборони він придбав для фронту армійські фляги за ціною, що втричі вища, за звичайну. Такі обставини були викриті журналістами NLG Медіа, які опублікували відповідне розслідування. Каневський публічно визнав цей факт лише після викриття журналістами, пишуть Факти.
Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав, про те, що таке "шабунінг".
Новини