Рубрики
МЕНЮ
Ткачик Олеся
Як повідомляють "Українські національні новини", Національна асоціація адвокатів України подала заяву до Офісу Генпрокурора та Державного бюро розслідувань через порушення з боку НАБУ, які називають безпрецедентними. Як йдеться в повідомленні, мова йде про нібито незаконний обшук та встановлення "прослушки" в офісі адвокатів у Києві.
НАБУ потрапило в черговий скандал
Зокрема, як йдеться в матеріалі, представники Асоціації відзначають, що обшук проводився без ухвали суду та базової постанови прокурора. При цьому вказується, що детективам НАБУ було відомо про те, що вони працюють саме в офіс адвокатів, оскільки ця адреса офіційна і зареєстрована в реєстрі адвокатів.
Як повідомляє УНН, окрім офісних приміщень, детективи вдалися до одночасного обшуку житла адвокатів, де перебували їхні дружини з малолітніми дітьми, а самі адвокати в цей час фактично були заблоковані слідчими діями в офісі.
Водночас, йдеться в статті, жодних документів або речей за результатами обшуку вилучено не було.
За даними Асоціації, рішення про такий обшук було прийнято детективом НАБУ Федором Олійником, а "прослушкою" займався детектив Ярослав Вороніжський. Останній, йдеться в матеріалі, теж нібито брав участь у обшуку, але не був офіційно зафіксований, як його учасник. При цьому, в статті УНН підкреслюється, що він безперешкодно виносив з приміщення пакет і портфель, в яких ймовірно, знаходились технічні засоби для "прослушки".
Окрім того, як вказано в матеріалі, клопотання про проведення обшуку постфактум задовольнила суддя ВАКС.
Окрім того, в матеріалі вказано, що техніку для "прослушки" виявили самі адвокати в підлозі приміщення в окремих кабінетах і безпосередньо у кімнаті для переговорів, де відбувалося спілкування з клієнтами. Таким чином, підкреслюється, що детективи НАБУ порушили права на конфіденційний обмін інформацією між адвокатом та клієнтом.
Асоціація підкреслює, що в групі детективів НАБУ були ті, які розслідують справи проти клієнтів цих адвокатів.
Асоціація закликає генпрокурора втрутитися в ситуацію та порушити кримінальну справу щодо службових осіб НАБУ, які вчинили злочини, передбачені ст. 162, 365 і 397 Кримінального кодексу України (незаконне проникнення до іншого володіння особи та незаконне проведення в ньому обшуку, вчиненого службовою особою; перевищення влади або службових повноважень; вчинення службовою особою з використанням свого службового становища в будь-якій формі перешкод до здійснення правомірної діяльності захисника чи представника особи по наданню правової допомоги).
Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав, що українці не довіряють таким структурам, як НАБУ і САП.
Новини