Рубрики
МЕНЮ
Ткачик Олеся
Як повідомляє УНІАН, адвокат екснардепа-втікача Олександра Онищенка, за рішенням Європейського суду з прав людини, отримає від держави 15 тисяч євро за те, що у 2016 році працюючи керівником групи детективів НАБУ Олександр Клименко недбало розслідував скаргу адвоката екс-нардепа Олександра Сергієнка про жорстоке поводження. Відповідне рішення ЄСПЛ опубліковано на офіційному сайті ЄСПЛ від 7 листопада 2024 року.
Європейський суд з прав людини
УНІАН відзначає, що Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) ухвалив рішення у справі "Сергієнко проти України" (заява №72678/16), визнавши порушення прав адвоката Олександра Сергієнка з боку НАБУ.
В матеріалі вказано, що у червні 2016 року Сергієнка заарештували та взяли під варту. У вересні того ж року суд змінив запобіжний захід на цілодобовий домашній арешт. Однак наступного дня, під час перевезення його з СІЗО додому, НАБУ повторно заарештувало його за новою підозрою.
Видання нагадує, що через три дні суд легалізував новий арешт (постановив затримати Сергієнка в межах нового розслідування). Адвокат одразу оскаржив таке рішення, але на апеляцію довелося чекати майже місяць. Зрештою скарга була відхилена.
Після цього суд зобовʼязав розслідувати ймовірне жорстоке поводження і НАБУ навіть розпочало провадження. Але правоохоронці установили, що Сергієнко під час затримання поводився неадекватно. Тож під час конфлікту службовці лише відповіли на опір адвоката, використавши наручники. Розслідування закінчилося тим, що дії офіцерів НАБУ визнали законними, а склад злочину відсутній.
Суд визнав, що 28-денний строк розгляду апеляції на рішення про тримання під вартою є надто тривалим, що порушує право на швидкий судовий розгляд законності затримання.
Також ЄСПЛ зобов’язав Україну виплатити Сергієнку 15 тисяч євро компенсації за порушення його прав.
Як йдеться в статті УНІАН, адвокати Онищенка сподіваються на те, що це рішення допоможе розвалити "газову справу", бо ЄСПЛ вказало на грубі порушення детективів на етапі досудового розслідування, а також численні зловживання і порушення прав як фігурантів, так і адвокатів.
При цьому, в матеріали підкреслюється, що цей приклад вказує на низьку ефективність антикорупційних розслідувань чи то через недостатню професійну компетентність, чи то через звичайну недбалість, чи то корумпованість "антикорупційних" органів.
Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав, що втікач Онищенко отримав російське громадянство.
Новини