Рубрики
МЕНЮ
Клименко Елена
7 квітня президент України Володимир Зеленський підписав закон, який посилює захист прав добросовісних набувачів. Про це свідчить картка законопроєкту.
Президент України Володимир Зеленський. Фото: УНІАН
Слід зауважити, що петиція з вимогою ветувати цей закон, яка була зареєстрована 17 березня, набрала необхідні 25 тисяч голосів. Згідно з процедурою, її мав розглянути президент, але цього не сталося. Після підписання закон буде оприлюднений і набере чинності.
Нагадаємо, що 20 лютого правовий комітет Верховної Ради схвалив до другого читання суперечливий проєкт №12089. Законопроєкт передбачає, що претензії до осіб, які заволоділи землями в лісі або на узбережжі, можуть бути анульовані, якщо з моменту їх привласнення минуло 10 років, і земля потрапила в приватні руки. Це означає, що після підписання закону всі схожі операції з нерухомістю, здійснені за останнє десятиліття, стануть легітимними.
Якщо 10-річний строк ще не минув, то для того, щоб подати позов і повернути майно, потрібно буде внести на депозит суму, що дорівнює вартості цього майна, з державного чи місцевого бюджету.
Таким чином, особи, які незаконно заволоділи лісами чи узбережжями, можуть або зберегти своє майно, яке раніше не мало права на обіг, або отримати бюджетні кошти. В будь-якому випадку, вони виграють, а держава — програє.
12 березня Верховна Рада вже ухвалила цей законопроєкт у другому читанні та в цілому.
Після цього на сайті Офісу президента з'явилася петиція з вимогою накласти вето на законопроєкт №12089, ініціатором якої став колишній мер Глухова і бізнесмен Мішель Терещенко. З часом петиція набрала 25 тисяч голосів підтримки.
Як вже писали "Коментарі", Росія здійснила чергову масовану ракетну атаку на територію України, використавши для цього носії в акваторії Чорного моря, чим порушила домовленості про припинення вогню на морі. Про це заявив президент України Володимир Зеленський у своєму зверненні в неділю, 6 квітня.
Новини