Заявка України на вступ в НАТО: про що говорить цей крок – чому нам потрібна ядерна парасолька
Після тривалих обговорень у Києві таки зрозуміли, що єдині гарантії безпеки можна отримати лише будучи членом НАТО
Україна подає заявку на вступ в НАТО у прискореному режимі. Про це заявив президент Володимир Зеленський у своєму зверненні. Про що говорить такий поворот подій? Як все може розвиватись далі? Видання "Коментарі" із цими питаннями звернулося до експертів.
Саме життя призведе до того, що саме у форматі США, Великобританія, Україна та РФ буде в результаті підписано капітуляцію Росії
Голова правління Центру стратегічних досліджень Павло Жовніренко розмірковує так:
За словами експерта, прискорена процедура використовувалася при прийомі в члени НАТО не лише для Швеції та Фінляндії, як цього року. Раніше, нагадує він, таким чином у НАТО були прийняті Греція та Туреччина відповідно до концепції стратегічної доцільності.
Він також зазначає, що разом з іншими фахівцями в галузі міжнародного права давно говорив про те, що остаточні переговори між Україною та РФ мають відбутися за участю таких гарантів Будапештського меморандуму (за умовами якого ми втратили ядерну зброю, а нам гарантували збереження територіальної цілісності та суверенітету) як США та Великобританія. Третій гарант – Росія – зневажила не лише цей меморандум, а й усі норми міжнародного права.
Україна потребує захисту у вигляді ядерної парасольки
Політичний експерт Олександр Антонюк вважає заявку України на прискорений вступ в НАТО своєчасним та вмотивованим кроком.
До того ж, продовжує Олександр Антонюк, подання заявки на прискорений вступ нашої країни до НАТО ставить до порядку денного питання військово-технічної та фінансової допомоги Україні з боку Альянсу.
Ну і, звичайно, важливим є політичне рішення про те, що Україна має бути членом НАТО, враховуючи постійні загрози, які є РФ.
Читайте також на порталі "Коментарі" - переговорів із Путіним більше не буде: Зеленський поставив крапку у питанні.