comment

Рубрики

comment

МЕНЮ

Головна Новини Суспільство події Заворушення у суспільстві напередодні осені: чи готова Україна до нових потрясінь
commentss НОВИНИ Всі новини

Заворушення у суспільстві напередодні осені: чи готова Україна до нових потрясінь

Експерти оцінили ймовірність зростання соціальної активності через збільшення тарифів, можливу імплементацію у законодавство формули Штайнмайера та інших хвилюючих подій

5 серпня 2021, 11:17

В Україні все частіше говорять про ймовірні заворушення і політичні потрясінь восени, коли гостро постануть теми зростання тарифів, нового опалювального сезону, можливої імплементації в українське законодавство формули Штайнмайера. Називають кандидатури на зміну прем'єра, не виключена не тільки відставка Кабміну, а й дострокові вибори.

Заворушення у суспільстві напередодні осені: чи готова Україна до нових потрясінь

Заворушення у суспільстві напередодні осені: чи готова Україна до нових потрясінь - фото з відкритих джерел

Експерти для порталу "Коментарі" оцінили ймовірність подібних подій і змін й розповіли, чи витримає Україна нові потрясіння.

У ювілейному для Незалежності році загрози й ризики політичних потрясінь мінімальні

Директор Київського інституту мирних досліджень, професор, політексперт Андрій Мішин акцентує, що в Україні практично перед кожним осіннім політичним сезоном прогнозується зростання соціальної активності. Особливо ближче до кінця електорального циклу.

"У ювілейному для Незалежності році загрози і ризики політичних потрясінь мінімальні, — вважає Андрій Мішин. — Насамперед — через вплив на масову свідомість півторарічного режиму карантину і високу ймовірність нової хвилі пандемії. По-друге, якщо маси і вийдуть на протести, то без ватажків. Політична опозиція (як "Євросолідарність", так і ОПЗЖ) деморалізована і обмежена у каналах телекомунікації. Тобто виступи будуть носити "дифузний" характер. Зе-команда цілком здатна управляти протестами і перенаправити їх із влади на олігархів і зовнішні сили".

Експерт зазначає, що центр геополітичного протистояння між умовними Заходом і Сходом сьогодні проходить не через Україну, а через Мінськ.

"Росія відвернута на вибори в Держдуму і демонстрацію "добрих намірів" у новому раунді переговорів із Вашингтоном. До введення "Північного потоку-2" чекати активних дій Кремля із дестабілізації ситуації в Україні не доведеться, — підкреслює Андрій Мішин. — Вашингтон цілком влаштовує демонстративна "догідливість" Зеленського. Загалом, як правитель із казок Пушкіна, цієї політичної восени Володимир Олександрович може "царювати, лежачи на боці".

Суспільство дозріває до усунення Зеленського від влади

Політолог Володимир Цибулько вважає, що у суспільстві накопичилася втома від невизначеності. І вона цілком може стати причиною дострокової зміни влади.

"Невирішені владою завдання ростуть за експонентою, що реально може породити ідеальний шторм, коли всі проблеми сконцентруються в одному місці і в один час, — прогнозує політолог. — Навряд чи тарифи будуть тригером заворушень. Але приводів для невдоволення вистачить. І, скоріше, не самі масові акції, а реакція на них з боку влади призведе до непрогнозованих наслідків, коли "переформатуванням" уряду проблема не вирішиться. Думаю, суспільство дозріває до усунення Зеленського від влади.

Раніше експерти озвучували внутрішньополітичний прогноз для України.


Читайте Коментарі в Google News

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб першими дізнатися про найважливіші події!


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Джерело: https://comments.ua/
comments

Обговорення

Новини

Підписуйтесь на повідомлення, щоб бути в курсі останніх новин!