Заради армії: в Японії пропонують скасувати табу на татуювання
Довгий час наявність татуювань говорила про приналежність до якудза, японської мафії
На тлі різкого скорочення чисельності боєздатного населення збройні сили Японії переглядають заборону на набір до армії людей із татуюваннями на тілі. Про це повідомляють "Коментарі" з посиланням на Бі-бі-сі.
У Японії татуювання історично асоціюються з приналежністю до злочинних угруповань якудза, й у багатьох сферах життя країни на них тривалий час діяло табу. Але зараз влада заговорила про те, що молоді люди роблять татуювання, наслідуючи модні тенденції, а бажання ототожнювати себе з якудза залишилося далеко в минулому. Останні дослідження показали, що японська армія недоукомплектована на 10% від визначеної чисельності особового складу. Під час весняного призову минулого року не вдалося набрати достатньої кількості новобранців, у тому числі через те, що все більше молодиків набивають на тілі татуювання.
"Відмова від рекрутів тільки тому, що вони мають татуювання, створює проблему з погляду зміцнення кадрової бази", - заявив Масахіса Сато, депутат від правлячої Ліберально-демократичної партії.
Голова кадрового бюро Міністерства оборони Японії Казухіто Мачіда також вважає, що заборону необхідно переглянути на тлі зниження народжуваності у Японії.
Населення Японії становить 125 мільйонів. 2022 року в країні народилося менше 800 тисяч дітей. Для порівняння – у 1970-х роках щорічна народжуваність становила понад 2 млн осіб.
Громадська думка Японії останніми роками все більше схиляється до відмови від проголошеної після Другої світової війни пацифістської політики та посилення збройних сил. Це пов'язано з зростаючою потужністю Китаю і діями Північної Кореї. Напруженість в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні та російське вторгнення в Україну штовхає Японію на значні зміни в оборонній політиці.
Тим часом, військові розповіли про бої по всій лінії фронту.
А Медведєв відреагував на ідею введення військ НАТО до України.