Головна Новини Суспільство події Закон в дії: російська мова зникає з теле- і радіоефірів України
commentss НОВИНИ Всі новини

Закон в дії: російська мова зникає з теле- і радіоефірів України

З літа російська мова зникає з ефірів українських каналів

17 квітня 2024, 15:00
Поділіться публікацією:

За три місяці, починаючи з 17 липня 2024 року, в Україні вступають в дію нові правила, що суттєво вплинуть на мовне наповнення телевізійних і радіо ефірів. Уповноважений з питань захисту державної мови Тарас Кремінь оголосив про посилення вимог до використання державної мови в україномовних програмах, згідно з пунктом 6 частини 8 статті 40 Закону "Про медіа".

Закон в дії: російська мова зникає з теле- і радіоефірів України

Російська мова має повністю зникнути з етерів

Згідно з новим законодавством, у програмах дозволяється застосування іноземних мов без дублювання або озвучення лише в сталих виразах, коротких фразах чи окремих словах іншими мовами. Важливі елементи мовлення, такі як виступи, інтерв'ю, коментарі, пояснення та запитання, виконані не державною мовою, повинні бути обов'язково перекладені, дубльовані або озвучені українською мовою.

Від початку 2024 року, телеканали з ліцензією на загальнодержавне мовлення зобов'язані транслювати не менше ніж 90% свого контенту державною мовою у проміжку часу з 7:00 до 18:00 та з 18:00 до 22:00. Це забезпечить більшу доступність української мови в прайм-тайм, коли аудиторія телеканалів досягає свого піку.

За словами Кременя, нині в українських медіа простежується "режим українсько-російської двомовності", що за його словами, є порушенням конституційного статусу української мови як єдиної державної. Законодавчі зміни мають на меті усунення цього порушення і сприяння утвердженню української мови в усіх сферах громадського життя.

“Сьогодні в телеефірах загальнонаціональних телевізійних каналів практикується українсько-російська двомовність, за якої учасники застосовують російську мову без перекладу, озвучення чи субтитрування державною мовою. З 17 липня така практика буде припинена. Української стане більше!”, — наголосив Тарас Кремінь.

Очікується, що нововведення сприятимуть кращому розумінню і прийняттю української мови як засобу єднання нації, а також забезпечать право кожного громадянина на доступ до інформації та послуг державною мовою. 



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини