Головна Новини Суспільство події Захист малолітніх жертв злочинів: як реалізовують в Україні проект ЮНІСЕФ
commentss НОВИНИ Всі новини

Захист малолітніх жертв злочинів: як реалізовують в Україні проект ЮНІСЕФ

Один з центрів захисту для дітей, що постраждали в результаті злочинів, вже відкрито на Вінниччині

18 серпня 2021, 12:50
Поділіться публікацією:

Захист малолітніх жертв злочинів: як реалізовують в Україні проект ЮНІСЕФ

Меморандум про створення центру захисту дітей підписано, фото МВС

Меморандум з ЮНІСЕФ про взаєморозуміння щодо створення міжсекторного центру захисту для дітей, які постраждали в результаті злочинів та стали свідками кримінального правопорушення підписали у вівторок, 17 серпня.

Такі центри на території України будуть створюватися за моделлю проекту "Barnahus". Один з центрів вже відкрито на Вінниччині. Заклад називається Центр захисту та соціально-психологічної підтримки постраждалим у процесі правосуддя дітей.

На черзі відкриття центру на Миколаївщині.

Зазначимо, що проєкт "Barnahus" передбачає роботу спеціалізованого закладу, де діти, які стали жертвами злочинів або свідками протиправних діянь інших будуть спілкуватися з правоохоронцями. Кімнати в закладі для відвідувачів мають бути облаштовані з огляду на специфіку психіки дитини. Діяльність закладу спрямована на мінімізацію наслідків травмування психіки неповнолітньої жертви чи свідка злочину. Дітям, які стали жертвами чи були свідками, надаватимуть психологічну, правову, медичну допомогу.

За словами міністра внутрішніх справ України Дениса Монастирського, реалізація проекту "Barnahus" — це запровадження європейських стандартів праці правоохоронців з малолітніми та неповнолітніми особами.

Міністр додав, що такий підхід до малолітніх та неповнолітніх жертв насильства чи свідків злочину буде пріоритетним в роботі правоохоронних органів та назвав метою Міністерства всебічний захист таких дітей.

Також планується оптимізувати кримінально-процесуальне законодавство, зокрема процедури допитів неповнолітніх жертв злочинів. Відповідні зміни будуть внесені до Кримінально-процесуального кодексу.

Планується провести тренінги для слідчих та прокурорів на тему спілкування із неповнолітніми учасниками слідчих дій та жертвами, адже психіка дітей відрізняється від психіки дорослих. Діти різних вікових категорій по-різному сприймають події навколо них, можуть плутати реальність із вигадками. Тому правоохоронці, що працюють з дітьми, мають пройти спеціальну психологічну підготовку із фахівцями.

Наразі Міністерство спільно з Офісом генерального прокурора працює над законопроєктом щодо змін в законодавстві, які сприятимуть дотриманню прав дитини в ході слідства.

Як повідомляв портал "Коментарі",  на Черкащині викрали 6-річного хлопчика.



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини