Рубрики
МЕНЮ
Клименко Елена
У ЗМІ з'явились матеріали, що компанія Stolitsa Group нібито планує будувати транспортну розв’язку на території заказника "Осокорківські луки" у Києві і судиться за це право. Втім юридична компанія, яка супроводжує справу в суді, наголошує, що ця інформація не відповідає дійсності, повідомляє "Апостроф".
Фото: з відкритих джерел
Позов, навколо якого розгортається дискусія, подала не Stolitsa Group, а компанія "Контактбудсервіс", яка ще у 2005 році отримала в оренду земельні ділянки в Дарницькому районі на підставі рішення Київради для реалізації житлово-соціальної забудови. Ділянки, що орендуються ТОВ "Контактбудсервіс", не є предметом даного судового розгляду, а знаходяться поруч з ними.
Ще у 2019 році Київська міська рада надала сусіднім з забудовою ділянкам статус ландшафтного замовника. Однак всупереч містобудівній документації та встановленій процедурі не визначила межі даного заказника в натурі.
Це створило колізію з межами нового житлового комплексу, ландшафтного заказника та транспортної розвʼязки (проспект Петра Григоренка), яка має йти між цими територіями і заблокувало виконання проєкту з будівництва продовження проспекту Григоренка, який був передбачений у детальному плані території ще у 2009 році і пізніше у 2021 році затверджений КМДА.
Юристи підкреслюють: у позові не йдеться про скасування природоохоронного статусу, а про приведення рішень Київради у відповідність до законодавства та захист прав законного орендаря на визначення меж ділянок. "Контактбудсервіс" діє на законних підставах і має всі необхідні дозволи, включно з містобудівними умовами та дозволом на будівництво від ДАБІ.
Щодо транспортної розв’язки, то вона справді передбачена у планах КМДА, однак "Контактбудсервіс" не є замовником цього проєкту і не має жодного стосунку до його реалізації. Саме тому заяви про нібито плани забудови заказника є маніпуляцією.
У зв’язку з поширенням викривлених фактів юристи не виключають подання позовів до ЗМІ, що розмістили недостовірні дані та завдали шкоди діловій репутації компанії.
Зі свого боку інвестори банку "Аркада" опублікували заяву, в якій наголосили, що будівництво проспекту Григоренка є проектом загальнодержавного масштабу, що має значно покращити транспортну інфраструктуру в місті Києві. Крім того, реалізація даного проекту є надзвичайно важливою для будівництва нового ЖК "Н2О", що знаходиться поруч.
У свою чергу, будівництво ЖК "Н2О" є критично важливим для виконання Меморандуму від 07.04.2021 року щодо добудови об’єктів Аркади, адже без будівництва ЖК "Н2О" неможливе виконання Меморандуму від 07.04.2021 року про добудову об’єктів Аркади: житлових комплексів "Еврика", "Патріотика" та "Патріотика на озерах" (ЖК "H2O").
"Ми і надалі активно захищатимемо права 11 000 сімей інвесторів Аркади та інформуватимемо про перебіг розгляду цих справ. Вважаємо за необхідне, щоб розгляд судових справ з даного питання був проведений на підставі Закону, без будь-яких маніпуляцій, стороннього впливу та з урахуванням позицій усіх сторін", – йдеться у їхній заяві.
Окремо зазначимо, що у 2021 році було підписано Меморандум про добудову житлових комплексів "Еврика", "Патріотика" та "Патріотика на озерах" (ЖК "H2O"), який об'єднав 12 сторін, зокрема представників влади, Stolitsa Group та інвесторів.
Юристи висловлюють сподівання, що залучення Офісу Генерального прокурора до розгляду справи свідчить про готовність держави стати на захист прав інвесторів і проконтролювати виконання зобов’язань, зафіксованих у Меморандумі.