Яку гру ведуть Путін і Трамп: що стоїть за їхніми висловлюваннями
Складається враження, що Путін і Трамп прямо чи опосередково допомагатимуть один одному здобути владу
Між російським диктатором Володимиром Путіним та екс-президентом США, який мріє повернутися до Білого дому Дональдом Трампом, відбулося цікаве перепасування. Путін заявив, що РФ нібито вигідно, щоб на посаді президента залишився Джо Байден. Трамп блискавично відреагував, заявивши, що для нього це комплімент. Тим часом, багато американських і європейських політиків, чиновників, військових, медіа, припускають, що у разі приходу Трампа до влади той добиватиметься припинення російсько-української війни, чинячи тиск саме на Київ. Чи грають Путін та Трамп в одну гру? Чому останній так часто хвалить російського диктатора? Чи це все – передвиборний туман? Портал "Коментарі" із цими питаннями звернувся до експертів.
Що Путін, що Трамп грають кожен у свою гру
Політтехнолог, співзасновник Агентства моделювання ситуацій Олексій Голобуцький звертає увагу, що Трамп хвалить Путіна досить відносно. Акцентуючи хіба що на тому, що той сильний лідер. Але це не означає, що він схвалює усі путінські дії, наголошує експерт.
Він наголошує, що Трамп абсолютно правий, коли нагадує, що саме за його президентства в Україну надійшли перші зразки американських озброєнь, ті ж "Джавеліни".
І виходить, продовжує експерт, що Байден з його дозованими постачанням зброї в Україну, з його ставкою на поступальну ескалацію – вигідніший Путіну, ніж Трамп, який ніби пропонує дати нам все й одразу.
Він упевнений, що Путін, що Трамп грають кожен у свою гру.
Нинішня політика Трампа вкрай небезпечна
Керівник Центру громадської аналітики "Вежа" Валерій Клочок зізнався, що далекий від думки про те, що Путін і Трамп грають в одну гру. Швидше – кожен у свою. Але в якийсь момент їхні інтереси збігаються, у тому числі у канві виборчих кампаній, вважає експерт.
Водночас, наголошує він, нинішня політика Трампа вкрай небезпечна. Він іде за принципом загострення ситуації в США, доведення її до хаосу, підкреслює експерт. Сподіваючись показати себе згодом якимось рятівником нації.
На його думку, те, що Путін заявив, що для нього кращий Байден на чолі Білого дому, цілком укладається в меседжі Трампа. Мовляв, дивіться, Байден недостатньо зробив для того, щоб припинити війну, а ось я зроблю.
Враховуючи те, що Сенат ухвалив законопроєкт про допомогу Україні, Ізраїлю та Тайваню на фоні протистояння між республіканцями протрампістського крила та рейганівського крила, Трамп цілком може остаточно змінити риторику своєї виборчої кампанії, вважає Валерій Клочок.
Він не виключає, що Трамп навіть дасть команду Палаті представників підтримати такий важливий для нас законопроєкт. Знову ж таки – на тлі зміни своєї риторики, приписуючи собі частину заслуг.
Читайте також на порталі "Коментарі" - нацбезпека Штатів та допомога Україні: чи є зв'язок і про що говорять нещодавні події у США.