Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
У фокусі уваги цього тижня візит керівника Китайської Народної Республіки (КНР) Сі Цзіньпіна до Європи. Він розпочинається у Франції, де 6 травня, відбудуться зустрічі Сі з президентом Еммануелем Макроном, а також керівником Європейської комісії Урсулою фон дер Ляєн. Далі за планом – відвідування Угорщини та Сербії. Однією з основних тем обговорення є пошук шляхів вирішення російсько-української війни. Експерти продовжують аналізувати спеціально для порталу "Коментарі", яку гру може вести далі Китай, чи є шанс на позитивний для України результат.
Еммануель Макрон і Сі Цзіньпін. Фото: з відкритих джерел
Колишній заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій, голова Луганської ВДА (2015-2016 роки), керівник та засновник волонтерської групи "Народний тил" Георгій Тука поділився такою думкою:
Наразі, зазначає експерт, позиція Китаю залишається незмінною. Але візит голови Сі до Європи спрямований на те, щоб саме промацати позиції європейських країн щодо бажаності присутності на конференції у Швейцарії також представників Росії.
Щодо самої конференції, тут, на його думку, найоптимальніший для нас варіант – хоча б часткова зміна позиції країн так званого Глобального Півдня, які братимуть участь у заході.
За словами експерта ГО "Бюро аналізу політики" Віктора Бобиренка, і Франція, і Китай зацікавлені в тому, щоб зміцнювати економічно-торговельні зв'язки.
Щодо політики по російсько-українській війні, тут, на його думку, Макрон і Сі намагатимуться один одного "завербувати".
Не секрет, продовжує Віктор Бобиренко, що китайська влада без зайвого галасу, але підтримує путінський режим. У РФ з КНР поставляються певні технології, комплектуючі, продукція подвійного призначення (та сама термобілизна, в якій в Україні воюють росіяни).
Він не виключає, що Макрон може запропонувати Сі допомогти зробити Росію країною, яка більше не зможе впливати на геополітику. Максимально послабити її, сприятиме падінню путінського режиму, після чого росіяни ще довго розхльобуватимуть наслідки своєї агресії проти України. Їм достеменно стане не до ігор на міжнародній арені.
Читайте також на порталі "Коментарі" — чи турбує війна в Україні КНР: чого чекати від переговорів Сі в Європі.
Новини