Яка ймовірність, що Росія нападе на одну з європейських країн: про що говорять погрози Москви
Путін хоче відновлення зони впливу, які були у СРСР
Прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск не відкидає агресії РФ проти Європи і закликає європейців мобілізуватися. Представник російського МЗС Марія Захарова, коментуючи заяву міністра закордонних справ Польщі про те, що Україні потрібно більше озброєнь на фоні російських масованих атак, натякає, що російські ракети можуть прилетіти до Польщі. Колишній президент РФ, заступник секретаря Радбезу країни-агресора Дмитро Медведєв без жодних натяків погрожує французам (за те, що МЗС Франції підтримало право України на самооборону – з ударами по російській території) та ображає їх. Про що говорять ці заяви? Якою є ймовірність, що Росія таки нападе на одну з європейських країн (або не на одну)? Портал "Коментарі" із цими питаннями звернувся до експертів.
Україні потрібно максимально доносити до всього світу, що це не лише наша війна
Директор Інституту світової політики, політичний експерт, автор книги "Гібридна війна" Євген Магда розмірковує так:
За словами експерта, позиція того ж Туска цілком зрозуміла. Він має значною мірою продовжувати курс попереднього уряду. До того ж, сам ставиться до України дуже добре.
Щодо заяви РФ - тут, зазначає експерт, є своя зрозуміла внутрішня логіка. У середині березня, нагадує він, відбудеться переобрання Путіна на новий президентський термін. І цьому підпорядкована, зокрема, вся зовнішньополітична діяльність російської влади. Відповідно, знову і знову звучатимуть заяви, подібні до тих, що роблять Захарова і Медведєв, пояснює Євген Магда.
Путін не відмовився від свого ультиматуму – відкат НАТО до кордонів 1997 року
Екс-дипломат, політичний експерт, заступник командира роти добровольчого формування Бориспільської місцевої територіальної громади №1 Вадим Трюхан акцентує, що готуватися до війни європейців закликає не лише польське керівництво. Про це, нагадує він, говорив міністр оборони ФРН, про це постійно стверджують представники балтійських держав.
Путін, продовжує Вадим Трюхан, не відмовився від свого ультиматуму - відкату НАТО до кордонів 1997 року. Він хоче відновлення зони впливу, який мав СРСР. Фактично – новий Варшавський договір, але у сучасних реаліях, пояснює екс-дипломат.
Але не можна виключати ненавмисне (або нібито ненавмисне) ураження території однієї з держав-членів НАТО російськими ракетами, попереджає Вадим Трюхан.
Читайте також на порталі "Коментарі" - чому питання допомоги від США все ще далеке від вирішення: як треба діяти Україні.