Головна Новини Суспільство події Як змінити освітню систему, щоб студенти захотіли повернутися в Україну: думка професора
commentss НОВИНИ Всі новини

Як змінити освітню систему, щоб студенти захотіли повернутися в Україну: думка професора

Професор Попко пропонує стратегію для повернення української молоді до вищих навчальних закладів

31 жовтня 2024, 14:50
Поділіться публікацією:

Близько 57% українських студентів, які виїхали через війну, вже не планують повертатися додому. Професор Вадим Попко з Київського університету імені Тараса Шевченка вірить, що це можливо змінити — якщо держава запропонує їм нові умови, гідні сучасних реалій.

Як змінити освітню систему, щоб студенти захотіли повернутися в Україну: думка професора

Професор Вадим Попко

В інтерв'ю "Інтерфакс-Україна" Попко розповів, що молодь легко адаптується до нових умов, швидко інтегрується у нові суспільства та ринки праці. Для багатьох робота за кордоном дає не лише фінансову незалежність, а й можливість професійного зростання. Проте, як зазначає професор, цей "відтік мізків" вже завдає шкоди економіці та науковому потенціалу України, і країна має зробити все, аби зупинити втрату талановитих людей.

Одним із головних заходів Попко бачить відновлення університетів та створення нових можливостей для навчання. Він пропонує підхід "Build back better" — це означає, що виші мають стати сучасними, зручними і головне — безпечними. 

"ЗВО мають прагнути максимально адаптуватися до умов, що склалися, зберігаючи головний пріоритет — безпеку студентів та викладачів, водночас намагаючись забезпечити безперервність навчання навіть у найскладніших обставинах", — наголосив він.

Окрім відбудови, українські виші повинні "осучаснити" свої освітні програми, вважає професор. Діджиталізація, гнучкі онлайн-програми та інноваційні підходи до навчання зможуть надати студентам необхідний рівень якості, який вони отримують за кордоном. 

"Якість освіти, безпека, комфорт та реальні перспективи кар'єрного зростання – ось фундамент, на якому має будуватися сучасна українська вища освіта" — вважає Вадим Попко.



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини