Рубрики
МЕНЮ
Козлова Альбіна
Дослідження провели соціологи компанії Оперативна соціологія в червні. За результатами опитування, 70% опитаних не змінювали своє місце проживання з лютого, 9,7% — виїхали до іншої області, 9,4% — змінювали місце проживання, але повернулися, 6% — виїхали за кордон, 3,5% — переїхали в межах області.
Фото ілюстративне / Pixabay
На запитання "Як ви ставитесь до рішення залишитися на тимчасово окупованих територіях (ТОТ) чи тих, яким загрожує окупація?" майже 55% респондентів не підтримують таке рішення; 18% — підтримують; 25% — обрали варіант "важко відповісти". Серед тих, хто сам змінював місце проживання та виїхав з України — 78% не підтримують рішення залишитися на ТОТ, а серед тих, хто не виїжджав, — 20% підтримують.
Схвалюють рішення виїхати за кордон з областей, що окуповані чи перебували під загрозою окупації 73% респондентів, 17% — не підтримують. Тоді як 68% опитаних вважають, що з тилових областей виїзд за кордон — це неправильно, а підтримують таке рішення — 22%. В 66,1% опитаних змінилося б ставлення, якщо б знали, що люди евакуювали за кордон дитину чи родича з інвалідністю, 25,6% — відповіли, що ця обставина не міняє їх ставлення до біженців.
Багато опитаних на заході вважають, що вже можна повертатися із-за кордону — 43%, лише 31% вважають, що слід повертатися після закінчення війни. В областях, де тривають бойові дії, на півдні, 13% говорять, що можна повертатися, на сході — 11%. Тобто в областях, де немає бойових дій, люди думають, що ситуація більш-менш стабілізувалася.
На запитання "Чи можна вважати колаборантами тих, хто лишився на окупованій території?" 82% респондентів сказали, що не можна, або скоріше ні. 6% вважають, що можна, "важко відповісти" обрали 10%.
Як слід ставитися до колаборантів — затримати та судити вважають 51% опитаних, фізично знищити — 33%, помилувати — 2,9%.
Як писав портал, опитування показало, як ставляться до росії та Путіна в різних країнах.
Новини