Головна Новини Суспільство події Як у НАТО могли запобігти війні в Україні: про що говорить закид Зеленського
commentss НОВИНИ Всі новини

Як у НАТО могли запобігти війні в Україні: про що говорить закид Зеленського

Експерти розповіли, чому закиди Зеленського не є обґрунтованими, адже в НАТО допомагають Україні, але бояться перейти за "червоні лінії"

21 березня 2022, 12:40 comments2014
Поділіться публікацією:

Росія не почала б війну, якби Україна була членом НАТО. Про це Президент Володимир Зеленський заявив в інтерв'ю CNN, зробивши низку жорстких випадів на адресу Альянсу. Як себе проявляє блок НАТО у російсько-українській війні? Чи доречна критика з боку Зеленського та низки спікерів Офісу президента на адресу Альянсу? Портал "Коментарі" звернувся до експертів із цими питаннями.

Як у НАТО могли запобігти війні в Україні: про що говорить закид Зеленського

Прапори НАТО та України. Фото: з відкритих джерел

Країни НАТО майже чотири місяці попереджали Київ про підготовку РФ до агресії

Виконавчий директор у Центрі прикладних політичних досліджень "Пента", політичний експерт Олександр Леонов упевнений, що якби Україна була в НАТО, Росія не наважилася б напасти на нас. Це, за його словами, аксіома. Проте закиди у бік Альянсу з боку Володимира Зеленського експерт вважає несправедливими.

"По-перше, країни НАТО майже чотири місяці попереджали Київ про підготовку РФ до агресії. Саме країни НАТО (насамперед США та Великобританія) надали нам ПТРК, ПЗРК та іншу номенклатуру зброї. А у відповідь отримували хамство, – зазначає Олександр Леонов. – По-друге, саме глава нашого МЗС Дмитро Кулеба у 2019 році сказав, що Україні не потрібно отримувати ПДЧ у НАТО. Так і не відбулася запланована на 2020 рік Парламентська Асамблея НАТО у Києві".

Саме Київ, упевнений експерт, втратив дорогоцінний час, який би дозволив претендувати на отримання ПДЧ вже в 2021 році.

"По-третє, – продовжує політолог, – у Швейцарії влітку 2021-го президентом США було чітко сказано, що окупація частини території не є перешкодою для членства в НАТО. Перешкода (якщо йдеться про Україну) – високий рівень корупції та несправедлива судова система. Водночас, саме країни НАТО продовжують постачати нам зброю, запроваджують нові рівні пекельних санкцій проти Росії та допомагають Україні фінансово".

Питання вступу в НАТО для України зараз має суто теоретичний характер

Політолог, викладач Київського національного університету (КНУ) імені Тараса Шевченка, експерт з міжнародної політики Петро Олещук розмірковує так:

"Ситуація із НАТО залишається неоднозначною. Як об'єднана сила цей військово-політичний союз не проявляє себе серйозною стороною підтримки України, – вважає експерт. – З одного боку, низка членів НАТО надають Україні серйозну допомогу у вигляді озброєння, фінансових ресурсів та санкцій проти РФ. Насамперед необхідно назвати Велику Британію та США. З іншого боку – низка країн Альянсу займають двозначну позицію. Можна згадати ту саму Угорщину, яка виступає із суперечливими заявами".

На думку Петра Олещука, претензії до НАТО з боку України з формального погляду позбавлені серйозних підстав. Адже НАТО – оборонний альянс, який має думати про безпеку своїх членів. Водночас, зазначає експерт, НАТО явно втрачає лідерство як головну силу із захисту вільного, демократичного світу.

"У будь-якому разі, питання вступу в НАТО для України зараз має суто теоретичний характер, – упевнений політолог. – Починаючи з 2008 року Росія ефективно перешкоджала будь-якому руху України в євроатлантичному напрямку, загрожуючи ядерною війною. Це працювало раніше, працюватиме й надалі, тому без усунення російської загрози, вступ України до НАТО – неможливий. Але саме ця загроза й змушує Україну шукати шлях до НАТО. Тому питання вступу України до Північноатлантичного Альянсу має два виміри: теоретичний (НАТО як символ "західного" вибору) та практичний (НАТО – блок, який не буде в найближчому майбутньому прямо втручатися в українські справи)".

Читайте також на порталі "Коментарі" — низка країн НАТО може ввести війська в Україну: у США зробив заяву.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Джерело: https://comments.ua/

Новини