Рубрики
МЕНЮ
Кириєнко Анна
В Україні викрили нову схему, за якою аферисти ошукують громадян. Про це повідомляється в ефірі телеканалу "Україна".
Схема шахраїв: як аферисти беруть кредити на українців. Фото: dtkt.ua
Аферисти беруть на людей липові кредити, про які жертви навіть не здогадуються. Відтак, жителька Києва Олександра Наконечна, яка ніколи не брала кредитів, залишилася винна банківській установі 20 000 гривень, з яких 15 000 гривень – відсотків.
Схема шахрайства — проста. Аферисти купують в інтернеті дані українців, які незрозумілим чином "зливають" в мережу. Експерт з психологічної кібербезпеки Наталія Бугайова вважає, що дані можуть завантажувати недобросовісні співробітники банків, які звільнилися з установи. Далі, коли в шахраїв є доступ до інформаційної бази, вони просто оформлюють кредит.
Як вберегтися від подібних афер, розповів експерт з безпеки Руслан Болгов. За його словами українці можуть заборонити собі брати в борг. Якщо ви не плануєте оформлювати кредити, можна звернутися до Українського бюро кредитних історій та поставити заборону на отримання кредитів. При чому цю заборону можна буде зняти в будь-який момент.
Окрім того, коли ви надаєте свої документи фінансовій установі, варто прослідкувати, щоб працівник закладу проставив відмітки на кожному аркуші. Це означатиме, що копія надана для конкретної дії в конкретній установі і використовувати її в інших цілях — неможливо.
Якщо ви передаєте інформацію в режимі онлайн, варто користуватися додатком "Дія". Програма створює спеціальне маркування на документах, де вказано підпис час і дату. Це унеможливить використання даних для інших цілей.
Також сайт "Коментарі" розповідав, що шахраї блокують iPhone українців і вимагають викуп. Як працює схема, читайте в нашому матеріалі.
Новини