Рубрики
МЕНЮ
Таисия Ерохина
Правила використання засобів індивідуального захисту (ЗІЗ) у літню пору такі ж, як і в будь-яку іншу. Однак захисну маску влітку доведеться змінювати частіше. Про це повідомили у Центрі громадського здоров’я України (ЦГЗ).
Експерти закликають змінювати маску чи респіратор, як тільки на них потрапили біологічні рідини або вони стали вологими. Саме влітку таке відбувається частіше. У ЦГЗ пояснили, що вірус інфекції не розмножується на поверхні маски, але може зберігатися на ній деякий час. Адже в теплому і вологому середовищі виникають ідеальні умови для розмноження патогенних мікроорганізмів, які потрапляють туди із зовнішнього середовища або видихуваного повітря.
"Тепла погода – це додатковий привід уважно дотримуватись правил використання захисних масок", — наголосили у ЦГЗ.
Головні з правил такі:
- не торкатися зовнішньої сторони маски під час її носіння;
- знімати маску за резинки, не торкаючись її передньої частини та шкіри обличчя;
- не використовувати одноразові маски повторно;
- після зняття, або доторку до використаної маски, слід вимити руки з милом або обробити спиртовмісним антисептиком.
Додамо, що носити медичні рукавички влітку рекомендується, коли є ризик контакту з біологічними рідинами. При цьому слід знати, що руки в рукавичках, якщо вони забруднені, так само як і без рукавичок, можуть переносити збудники захворювань на відкриті поверхні шкіри – обличчя та слизову очей.
Також у ЦГЗ закликали українців дотримуватися ще одного важливого правила безпеки – фізичного дистанціювання (не менше 1 метра від інших людей у публічних місцях). Не слід нехтувати гігієною рук, етикетом кашлю та самоізоляцією у випадку появи респіраторних симптомів. Тим паче, епідемія коронавірусу в Україні ще не подолана.
Нагадаємо, авіакомпанія МАУ розповіла про вимоги для пасажирів під час польоту та в аеропорту, які впровадила в умовах пандемії коронавірусу.
Раніше "Коментарі" писали, інформація про те, що кондиціонер сприяє передачі коронавірусу – це міф або правда.
Новини