Як може змінитися законопроєкт про мобілізацію: що важливо врахувати на фінальній стадії
Після розгляду всіх правок у профільному Комітеті законопроєкту необхідно ще витримати друге читання у парламенті
У вівторок, 12 березня, парламентський Комітет з питань нацбезпеки, оборони та розвідки розпочав нарешті розгляд правок до законопроєкту про мобілізацію. До того як він потрапить (якщо потрапить) до зали засідань для розгляду у другому читанні, документ точно видозміниться. І низка правок вже стає частиною його оновленої версії. Експерти проаналізували для порталу "Коментарі" ситуацію із цим законопроєктом, а також – що ще важливо розуміти в рамках мобілізаційних процесів.
Робота над документом продовжується
Експерт у питаннях національної безпеки та оборони, учасник програми Україна-НАТО Катерина Коваль поділилася такою думкою:
З огляду на це, пояснює експерт, зараз говорити про те, яку версію ми побачимо в результаті (і чи побачимо) зарано. Робота над документом продовжується.
Тотальна війна передбачає і тотальну організацію тилу
Керуючий партнер "Національної антикризової групи", економічний і політичний експерт Тарас Загородній зазначає, що остаточний текст мобілізаційного законопроєкту поки що важко собі уявити. Дуже багато правок, частина з яких явно буде врахована.
Очевидно, він продовжує, що тут наша країна повинна йти шляхом механізації, технологічності армії. Інакше нам ресурснішу Росію не перемогти.
Читайте також на порталі "Коментарі" - демобілізація строковиків в Україні: у Раді відповіли, коли їх можуть знову мобілізувати.