Українські парламентарі оприлюднили заяву на підтримку Азербайджану. Парламентарі підтримали дії Баку та засудили медійну радикалізацію добровільного переміщення вірменського населення. Документ підписали представники правлячої української партії. Як передає портал "Коментарі", про це пише УНІАН.
Азербайджан. Фото: з відкритих джерел
У тексті заяви сказано, що Україна підтримує Азербайджан та його народ.
“Після капітуляції сепаратистів в азербайджанському Карабаху проти Азербайджану було розгорнуто медіакампанію з метою його дискредитації! Радикальні елементи вірменської діаспори та деякі міжнародні ЗМІ нарощують пропаганду ненависті та закликають запровадити санкції проти Азербайджану. Вважаємо це неприпустимим! Азербайджан діяв на своїй міжнародно визнаній території. На території Карабаху після капітуляції збройних формувань знаходять масу зброї та важкої військової техніки, незаконно ввезених сепаратистами. Переміщення вірменського населення Карабаху на територію Вірменії має ненасильницький характер – це вже підтвердила місія ООН, яка прибула в Карабах 1 жовтня та представник Держдепартаменту США Міллер”, — йдеться у зверненні парламентаріїв.
Депутати заявляють, що Україна підтримує Азербайджан у його боротьбі із сепаратизмом.
"19-20 вересня Азербайджан змусив вірменських сепаратистів у Карабаху капітулювати. Після цього до Вірменії поїхали понад 100 000 етнічних вірмен. Пішли повністю добровільно, оскільки Азербайджан запустив портал з інтеграції вірмен Карабаха, а чиновники закликали місцевих жителів повернутися додому і продовжувати жити з азербайджанськими паспортами... Азербайджан все зробив правильно і заслуговує на міжнародну підтримку!", — пише на своїй сторінці депутат Володимир Ватрас.
У матеріалі йдеться, тим часом Голова Європейської ради Шарль Мішель анонсував проведення у Брюсселі наприкінці жовтня зустрічі лідерів Азербайджану та Вірменії з метою продовження переговорів щодо врегулювання багаторічного конфлікту на Південному Кавказі. Прем'єр Вірменії Пашинян повідомив, що він та президент Алієв прийняли це запрошення. Однак радикальні елементи в вірменській діаспорі знову почали розповсюджувати в західних ЗМІ нападки на Пашиняна та всілякі звинувачення на адресу офіційного Баку. Їхня мета – зірвати майбутні переговори та спровокувати продовження конфлікту.
Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.