Рубрики
МЕНЮ
Клименко Елена
Напередодні другого туру президентських виборів у Польщі російські пропагандисти активізували інформаційний тиск, намагаючись дестабілізувати регіональну ситуацію. Цього разу вони поширюють фейкову інформацію про нібито "підготовку Волині до приєднання до Польщі", повідомляє Центр протидії дезінформації.
Фото: з відкритих джерел
Зокрема, у російських Telegram-каналах циркулює вигадана історія про викладачку польської мови у Волинській області, яка нібито роздає студентам місцевого університету карти з "гіпотетичними польськими кордонами", які включають частину української території. Російські повідомлення супроводжуються натяками на можливі плани Польщі анексувати частину України.
За даними Центру, головною метою цієї провокації є посіяти розбрат і недовіру між українцями та поляками, дискредитувати партнерство між країнами та вплинути на настрої виборців напередодні другого туру виборів у Польщі, який відбудеться 1 червня.
Раніше в рамках цієї ж дезінформаційної кампанії російські пропагандисти також поширювали фейки про підготовку польських провокацій проти Білорусі. Вони намагалися дестабілізувати ситуацію й перед першим туром президентських виборів у Польщі.
Портал "Коментарі" вже писав, що кандидат у президенти Польщі від опозиційної партії "Право і справедливість" Кароль Навроцький погодився з вимогами лідера "Конфедерації" Славоміра Менцена щодо недопущення України до НАТО.
Новини