Головна Новини Суспільство події Виклики опалювального сезону: як Україна адаптується до атак на критичну інфраструктуру
commentss НОВИНИ Всі новини

Виклики опалювального сезону: як Україна адаптується до атак на критичну інфраструктуру

Зараз українська енергосистема продовжує відновлюватись вже після десяти масованих атак росіян. На енергооб’єктах тривають аварійні та планові ремонти.

сьогодні, 16:51
Поділіться публікацією:

Україна продовжує стикатися з викликами в енергетичному секторі через масовані ракетні удари. Постраждали об’єкти критичної інфраструктури у Волинській, Львівській, Одеській та Вінницькій областях. У відповідь держава впроваджує децентралізацію енергоресурсів та готується до ефективного опалювального сезону в умовах загроз.

Виклики опалювального сезону: як Україна адаптується до атак на критичну інфраструктуру

Масовані обстріли: яких регіонів торкнулися атаки ворога

Росіяни продовжують системно атакувати важливі об’єкти інфраструктури. Унаслідок ракетних ударів, які відбулися 17 листопада, зазнали значних пошкоджень енергетичні системи Волині, Львівщини, Одещини та Вінниччини. Заступник Міністра розвитку громад та територій Тимур Ткаченко під час брифінгу зазначив, що такі удари не припиняться, тож Україна активізує заходи з енергетичної стійкості.

Стратегія децентралізації енергетичної системи

За словами Тимура Ткаченка, головна мета – створити стійку енергосистему, здатну протистояти ворожим атакам. Зокрема, розробляються так звані паспорти енергетичної стійкості, а у громадах із ризиками для опалювального сезону встановлюють модульні котельні. Особлива увага приділяється Кривому Рогу, де тривають масштабні ремонтні роботи.

Заступник Міністра енергетики Микола Колісник додав, що графіки відключень електроенергії застосовуються лише для стабілізації системи. Щоб уникнути проблем з енергопостачанням, уряд дозволив комерційним підприємствам закуповувати до 80% електроенергії.

Інноваційні рішення для сталого опалення громад

Голова Харківської ОВА Олег Синєгубов розповів, що у трьох громадах області, де опалювальний сезон під загрозою, впроваджують модульні котельні та когенераційні установки. Наприклад, у Пісочинській громаді вже завершується встановлення двох газових котелень, що дозволить забезпечити тепло навіть в умовах надзвичайної ситуації.

Нагадаємо, Міністерство розвитку громад і територій разом із Міністерством енергетики запровадили ініціативу "Штаб згуртованих громад" для координації зусиль під час осінньо-зимового періоду 2024–2025 років.



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини