Головна Новини Суспільство події Виграти повістку в лотерею: в Україні розповіли про справедливу мобілізацію і вік для неї
commentss НОВИНИ Всі новини

Виграти повістку в лотерею: в Україні розповіли про справедливу мобілізацію і вік для неї

Є думка, що на облік повинні ставити всіх чоловіків у віці від 20 до 55 років, а повістки вручати за лотерейним принципом

сьогодні, 17:14
Поділіться публікацією:

Вбивство військовослужбовця ТЦК — це чергова червона лінія, яку наше суспільство перетнуло, переконаний військовий Юрій Касьянов. За його словами, спочатку були протести "мирних дружин і матерів", напади на ТЦК-ашників із сокирами і кийками, і я щось не пригадую гучних судових процесів із цього приводу. А якщо не карають за всією суворістю закону — отже, можна йти далі, переконаний військовий.

Виграти повістку в лотерею: в Україні розповіли про справедливу мобілізацію і вік для неї

Мобілізація в Україні

З іншого боку, каже він, все це наслідок провальної мобілізаційної політики. На його переконання, сама ідеологія і практика мобілізації потребує серйозних змін, тому що вона несправедлива, і відтак неефективна.

Касьянов вважає, що мобілізація має бути максимально справедливою: на обліку повинні стояти всі без винятку військовозобов'язані, з щонайменше 20 до щонайбільше 55 років, включно з тими, хто перебуває за кордоном.

"Повістки мають надсилатися методом жеребкування — як це чесно зробити, можуть розповісти у США, де лотерейна система мобілізації давно працює. Ніяких довідок про непридатність, ніякої броні, ніякого "економічного бронювання". Прийшла повістка — ось тепер, будь ласка, йди на ВЛК, доводь, якщо хочеш, що ти хворий, або в тебе троє дітей, або ти можеш розраховувати на бронь", — відзначає військовий.

На його думку, кінцеве рішення про мобілізацію військовозобов'язаного має ухвалювати незалежна комісія або суд, якщо є спірні питання, а не особисто воєнком. Тобто, додає військовий, якщо вважає громадянин, що його незаконно мобілізують — звертається до комісії, яка в короткий термін, наприклад, до 3 діб ухвалює рішення. Якщо голова ТЦК вважає, що громадянин "відмазується" — тоді він так само звертається до комісії або до суду.

"І останній етап — "військова прийомка": якщо представники військових частин не приймають у ТЦК кульгавий, хворий, алко- і наркозалежний контингент — тоді це вже велика проблема голови ТЦК. Якщо громадянин ховається, не приходить за повісткою, ухиляється від мобілізації, тоді він автоматично заочно отримує термін ув'язнення — скажімо, на 5 років, позбавляється прав обіймати державні посади, голосувати і виставляти свою кандидатуру на виборах, і обов'язково до кінця війни відбуває ув'язнення на лінії фронту — у тюремних будівельних батальйонах, які займаються створенням фортифікацій на найнебезпечніших ділянках", — говорить Касьянов.

І найголовніше, за його словами, ловити і пакувати таких дезертирів повинні правоохоронні органи, а не військовослужбовці ТЦК.

"Ось тоді все стане на свої місця — у військах поменшає безпорадних людей похилого віку і непотрібних (і навіть небезпечних) аватарів, мобілізація стане справедливою, військовослужбовці ТЦК нікого не ловитимуть і не пакуватимуть, а ухилянти однаково вирушать на передок — копати окопи. А той, хто піднімає руку на військовослужбовців, має бути покараний у найжорстокіший спосіб за суворими законами воєнного часу", — підсумував Касьянов.

Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав, що ймовірність, що держава спробує покарати за ухилянство – менше відсотка.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини