Держсекретар Марко Рубіо і спецпосланець президента США Стівен Віткофф не будуть присутні сьогодні на зустрічі з Україною та європейськими державами в Лондоні. Ця новина вже сколихнула медійний простір. Про що може свідчити відсутність ключових перемовників Трампа на таких важливих переговорах? Видання "Коментарі" розбиралося в цій темі, проаналізувавши думки експертів.

Держсекретар Марко Рубіо і спецпосланець президента США Стівен Віткофф. Фото: з відкритих джерел
Зрада американців дійсно поруч, проте вона не критична
Політичний аналітик, дипломат з багаторічним досвідом Вадим Трюхан вважає, що відмова Віткоффа і Рубіо від участі в переговорах з Україною, Британією і Францією у Лондоні – це ознака відсутності в американців жодних ідей стосовно такого тексту угоди, який би влаштував і нацистську росію, і Європу та Україну.
"Водночас, це і свідчення шаленого тиску на нас і європейців. Мовляв, "не погоджуєтесь з тим, що ми узгодили з путіним, ми умиваємо руки, далі без нас". Отак "грейт егейн" стає тотальним імпотентом. Але реагувати на це треба спокійно. Чому? А ось тому: по-перше, у Вашингтона сім пʼятниць на тижні. Сьогодні так. А завтра може бути діаметрально протилежно. По-друге, без угоди американці не посміють зняти санкції з росії. А там, судячи з сигналів про готовність до прямих перемовин із нашим Зеленським, все вже на ладан дише, і час грає явно не на них. По-третє, європейці нарешті усвідомили те, що для них загроза російської агресії, прямої або в гібридному форматі, — це більше ніж реальність. Відтак, будуть зі всіх сил допомагати Україні вистояти. Елементарно, щоб виграти час собі на підготовку до відсічі. А головне – ми, українці, не готові до капітуляції. Ми продовжуємо боротьбу за власну свободу", – зазначив дипломат.
Вадим Трюхан наголошує, що панікувати не потрібно. Правильно в даній ситуації видихнути. Зрада американців дійсно поруч, проте вона не критична.
Буде наступний раунд "паралельної дипломатії"
Політичний оглядач та аналітик Олексій Панич зазначив, що, якщо Рубіо та Віткоффа ми справді не побачимо сьогодні на зустрічі в Лондоні, це означає, що США не чекають від цієї зустрічі прийнятної для них позиції України, Франції та Британії, розуміючи під "прийнятною" таку, на яку Росія погодиться без додаткового американського тиску.
"Якщо так, буде наступний раунд "паралельної дипломатії": Келлог працює з українською стороною, Віткофф з російською, а Рубіо на задньому плані типу в ролі арбітра. Можливо, каменем спотикання стало класичне питання "чий Крим?". Один величезний плюс для нас: за нинішнього формату Трамп ніяк не зможе звинуватити Україну в зриві переговорів, бо за компанію доведеться звинуватити в тому ж Британію та Францію, а до цього в Білому Домі явно не готові. Цікава пішла гра", – зазначив експерт.
Читайте також на порталі "Коментарі" — глави МЗС Британії, Франції, Німеччини та України відклали заплановану зустріч у Лондоні: деталі.
Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.