Рубрики
МЕНЮ
Клименко Елена
Збитки, спричинені підривом Каховської гідроелектростанції (ГЕС), оцінюються близько $14 млрд, повідомила міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Світлана Гринчук в інтерв'ю телеканалу "Рада".
Фото: з відкритих джерел
За словами посадовиці, втрата водних ресурсів порівнянна з обсягом водних запасів деяких африканських країн. Вона також зазначила, що близько 30% природоохоронних територій Херсонщини було затоплено та втрачено.
"Ми очікували, що ці землі після того, як вода відступила, деградують, але, на щастя, природа почала відновлюватися. Тепер на цих територіях ростуть вербові ліси. Хоча екосистема розвивається по-іншому, це стало основою для створення нової природної системи внаслідок трагедії. Природа почала відновлення сама", – зазначила міністерка.
Гринчук також додала, що уряд працює над пошуком нових джерел водопостачання для регіонів, які все ще стикаються з наслідками підриву ГЕС. Для цього залучають іноземних партнерів для покращення інфраструктури водозабезпечення.
Водночас міністр підкреслила, що наслідки руйнування Каховської ГЕС Україна відчуватиме ще багато років. З початку повномасштабної війни Росії проти України, екологічні збитки становлять близько 3 трлн грн. Це одна з найбільших сум серед всіх галузей економіки. Також викиди парникових газів за час війни збільшилися на 180 млн тонн, що еквівалентно збиткам у розмірі $32 млрд.
Перші оцінки, проведені в червні 2023 року експертами Київської школи економіки разом з Офісом Президента, Мінекономіки та Мінінфраструктури, вказують, що прямі збитки від підриву Каховської ГЕС складають щонайменше $2 млрд. У грудні 2023 року повідомлялося, що через підрив ГЕС на території, окупованій Росією, загинули понад сто людей. У жовтні 2024 року стало відомо, що власник станції, компанія Укргідроенерго, вирішила не подавати до суду проти Росії, а провести додаткові консультації з урядом щодо можливих кроків для притягнення РФ до відповідальності.
Як раніше писав портал "Коментарі", журналісти проєкту "Наші гроші" виявили, що для будівництва захисту Дніпровської ГЕС виділено 4,36 млрд грн, а підряд на виконання робіт отримала компанія "БК "Адамант". Це товариство раніше було частиною корпорації "Укрбуд".
Новини