Головна Новини Суспільство події В Україні зникла банківська таємниця? Що передбачає новий закон, підписаний Зеленським
commentss НОВИНИ Всі новини

В Україні зникла банківська таємниця? Що передбачає новий закон, підписаний Зеленським

Новий закон розширює повноваження Нацполіції та регулює діяльність на ринку фінансових послуг

6 листопада 2024, 15:18 comments5740
Поділіться публікацією:

Президент Володимир Зеленський підписав законопроєкт №11043, який значно впливає на ринок фінансових послуг в Україні. Нові норми зобов’язують банки розкривати дані щодо фінансових операцій за запитом правоохоронців, що, за задумом, має посилити контроль за нелегальними транзакціями та поліпшити регулювання небанківських платіжних послуг. Окрім цього, закон містить положення, що полегшують роботу кредитних спілок, розширюють права фінансових компаній та вводять нові вимоги до капіталу небанківських установ.

В Україні зникла банківська таємниця? Що передбачає новий закон, підписаний Зеленським

Банківська таємниця. Фото з відкритих джерел

Банки відкриватимуть інформацію про підозрілі операції

Згідно з законом, банки та інші фінансові установи зобов’язані надавати Національній поліції дані про певні фінансові операції, якщо є підозра на кримінальні правопорушення. До запитуваної інформації належать:

  • Ім'я, прізвище отримувача або повна назва компанії;

  • Ідентифікатор платіжного пристрою та унікальний код операції;

  • Повний номер рахунку отримувача;

  • Ідентифікатор емітованого платіжного інструменту.

Ці дані будуть надаватися негайно за електронними запитами правоохоронних органів, що має допомогти у боротьбі з фінансовими злочинами.

Підтримка кредитних спілок та інші зміни

Закон також надає кредитним спілкам можливість залучати іноземні кредити у валюті, а невеликі кредитні спілки тепер можуть об’єднуватися з більшими для спільного фінансування. Це дозволить розширити їхню діяльність, зменшити адміністративні витрати та зберегти конкурентоздатність.

Небанківські послуги та нові вимоги НБУ

Фінансовим компаніям, ломбардам та кредитним спілкам надано право надавати платіжні послуги без отримання окремої ліцензії, що має полегшити їхню роботу на ринку. Водночас Національний банк України (НБУ) відтепер встановлюватиме вимоги до капіталу таких небанківських установ, забезпечуючи стабільність їхньої діяльності.

Новий підхід до перевірок та штрафів

Закон також передбачає дистанційні інспекційні перевірки та збільшення розмірів штрафів для фінансових установ у випадках порушення законодавства. Це дозволить НБУ оперативніше контролювати дотримання норм на ринку фінансових послуг.

Набуття чинності

Новий закон набирає чинності наступного дня після його опублікування, за винятком деяких пунктів, які набирають чинності через три місяці.



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини