Рубрики
МЕНЮ
Slava Kot
За останні 5 років частка тих, хто спілкується в побути українською мовою зросла на 11 відсоткових пунктів. Паралельно з цим на 12 пунктів знизилася частка українців, які вдома використовують російську мову. Такі дані нового опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС).
Українською мовою спілкуються усе більше. Фото з відкритих джерел
Згідно з даними КМІС, у 2025 році 63% українців вдома розмовляють українською мовою. Це на 11 відсоткових пунктів вище, ніж у 2020 році, коли українською у побуті спілкувалися 52% респондентів.
Натомість відбулося зниження кількості українців, які у побуті спілкуються російською – з 25% до 13% за останні 5 років. Кількість опитаних, які спілкуються обома мовами залишилася майже незмінною. У 2025 році – 19%, а у 2020 було 18%.
Таким чином, за 5 років частка тих, хто спілкується в побуті російською мовою поступилася тим, хто спілкується двома мовами.
Як змінилася мова спілкування в Україні. Опитування КМІС
За регіонами, найбільше зменшення використання російської у побуті спостерігається на півдні та сході – 18 та 21 відсотковий пункт. Також в цих регіонах найбільший приріст щодо використання української мови. На сході показники зросли з 17 до 29%, а на півдні з 22 до 39% за останні 5 років.
Найбільше українською спілкуються на заході та в центрі країни – 85 та 68% відповідно.
Якою мовою спілкуються в різних регіонах України. Опитування КМІС
Раніше портал "Коментарі" повідомляв, що соціологи з'ясували, яка мова є рідною для українців.
Також "Коментарі" писали про голлівудських акторів, які розмовляють українською мовою.
Новини