Рубрики
МЕНЮ
Хмільовська Інна
Нардепи підтримали законопроект №5148, яким забороняється використання пальмової олії в "молочці", дитячому харчуванні і "кондитерці". Таким чином планують підвищити якість і безпеку дитячого харчування, йдеться в документі, прийнятому під час засідання в Раді в першому читанні.
В Україні заборонять пальмову олію, фото з відкритих джерел
Політики пропонують:
— заборонити використання пальмової олії в традиційній "молочці";
— заборонити використання гідрогенізованого пальмової олії та інших рослинних жирів в дитячому харчуванні;
— заборонити використання пальмової олії в кондитерських виробах: шоколад, морозиво і т.д;
— ввести штрафи за порушення;
— ввести зрозуміле маркування харчової продукції, що містить пальмову олію.
Пальмова олія — рослинна олія, що отримується з м'якоті плодів олійної пальми. Масло з кісточки цієї пальми називається Пальмоядрова маслом. Обидва види масла відносяться до групи рослинних масел тропічного походження, так само як і кокосове. Їх виробляють в основному в Малайзії та Індонезії.
Штраф за реалізацію продуктів, у складі яких буде пальмова олія пропонується встановити в розмірі 240 тис. Грн для юридичних і 150 тис. Грн для фізичних осіб.
Всесвітня організація охорони здоров'я рекомендує зменшувати споживання жирних кислот. До небезпечної їжі відносять і пальмова і вершкове масло, шоколад, сало, вершки, м'ясо, яйця. Гранично допустимим рівнем споживання жирних кислот є 10% від енергоспоживання людини, в тому числі алкоголь. Іншими словами, при калорійності масла 884 ккал на 100 мл і змісті 44% пальмітинової кислоти в ньому, безпечна добова доза вичавки з плодів пальми складає 10 мл за умови відсутності в раціоні інших джерел жирних кислот.
Нагадаємо, нещодавно портал "Коментарі" повідомляв, що вчені довели, що пальмова олія викликає Альцгеймера і рак .
Новини