comment

Рубрики

comment

МЕНЮ

Головна Новини Суспільство події В Україні вводять новий вид відпустки
commentss НОВИНИ Всі новини

В Україні вводять новий вид відпустки

Вводиться також новий вид одноразової відпустки тривалістю до 14 календарних днів

7 травня 2021, 01:03

Президент Володимир Зеленський підписав закон, який передбачає забезпечення рівних можливостей матері і батька у догляді за дитиною — тепер відпустку при народженні може брати будь-який з батьків. Про це повідомляє Офіс президента.

В Україні вводять новий вид відпустки

Новий вид одноразової відпустки (фото з відкритих джерел)

Документ був прийнятий Верховною Радою 15 квітня 2021 року і усуває прогалини, що обмежують право батька на відпустку по догляду за дитиною.

Вводиться також новий вид одноразової відпустки тривалістю до 14 календарних днів — при народженні дитини. Він оплачується роботодавцем і надається комусь одному: батькові або іншому повнолітньому родичеві, який фактично доглядає. А відпустку по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку тепер може брати будь-який з батьків.

Нагадаємо, українські чоловіки зможуть брати декретну відпустку. Відповідний законопроєкт був схвалений у другому читанні у Верховній Раді. Така відпустка зможе отримати як батько дитини, який знаходиться в офіційному шлюбі з матір'ю новонародженої, так і неодружений чоловік, якщо він живе разом з родиною і є біологічним батьком. Декретна відпустка може тривати максимум три роки. У Раді вважають, що даний документ допоможе усунути законодавчі прогалини, які обмежують права чоловіків на відпустку по догляду за дитиною, і створити передумови для посилення ролі батька в процесі виховання дітей та розвитку відповідального батьківства в Україні.

Крім того, якщо у дитини є тільки мати або батько, право на декрет буде надаватися і іншим родичам дитини — бабусі, дідусеві. Також людина зможе взяти невелику відпустку на 14 днів при народженні дитини. Оплачуватися міні-декрет за рахунок роботодавця.Читайте Коментарі в Google News

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб першими дізнатися про найважливіші події!


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
comments

Обговорення

comments.ua
comments.ua
comments.ua
comments.ua

Новини

Підписуйтесь на повідомлення, щоб бути в курсі останніх новин!