Рубрики
МЕНЮ
Амбарцумян Анна
В Україні відкрили нову можливість для операторів гуманітарного розмінування – тепер вони можуть не купувати спецтехніку, а брати її в оренду чи лізинг. Це значно розширює доступ до дороговартісного обладнання та прискорює процес очищення територій. Одним із перших гравців на цьому ринку стала компанія GCS Ukraine, яка представляє німецько-швейцарського виробника Global Clearance Solutions. Вже укладено перший договір із міжнародною організацією Danish Church Aid. Про це повідомляє Міністерство економіки України.
Комплекс розмінування GCS-200. Фото: МВС України
Оренда машин розмінування відкриває нові можливості для компаній, які працюють у цій сфері. Наприклад, оператори, що виграють тендери на розмінування аграрних земель, можуть отримати техніку у тимчасове користування, пройти навчання та швидко виконати роботи. Це дозволяє суттєво скоротити час розмінування й зробити процес більш доступним.
"Змога для операторів не купувати машину розмінування, а взяти в оренду в рази збільшує можливості в протимінній діяльності. Наприклад, оператор, який виграв тендер на розмінування с/г ділянки може орендувати машину, пройти навчання, отримати відповідний сертифікат, а після цього в рази швидше закрити договір на розмінування ділянки. Ми бачимо зараз зростання попиту на оренду подібної техніки і це свідчить про розвиток ринку гуманітарного розмінування", – сказав заступник Міністра економіки України Ігор Безкаравайний.
Важливо, що у межах договору GCS Ukraine не лише надає техніку, а й забезпечує навчання персоналу, технічну підтримку та можливість викупу машин у майбутньому. Крім того, ще одна компанія – RoverTech – запустила програму лізингу машини "Змій" у партнерстві з українським банком.
Розмінування є критично важливим для української економіки, зокрема для аграрного сектору. Адже кожен день затримки в очищенні полів – це значні економічні втрати. Тепер із можливістю оренди та лізингу цей процес стане значно швидшим та ефективнішим.
Нагадаємо, портал “Коментарі” писав, що Україна отримує значну міжнародну підтримку в боротьбі з наслідками російської агресії. Прем'єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що до коаліції гуманітарного розмінування долучилися близько 50 країн. Разом із понад 4 тисячами саперів та сучасною технікою, ці зусилля допомагають звільняти українські землі від небезпечних мін та боєприпасів.
Новини